Кип'ячене молоко користь і шкода

Молоко є одним з найпоширеніших іпопулярних продуктів, що традиційно використовуються в повсякденному харчуванні більшості сімей. Питання про те, яке саме молоко краще використовувати для щоденного вживання, викликає постійні суперечки. Деякі вважають за краще купувати виключно промислове пастеризоване молоко, але поживна цінність такого продукту значно знижується через обробку.

Домашнє молоко містить набагато більше кориснихречовин, але купуючи його, треба бути впевненим в тому, що воно отримано від здорової корови. Кип'ятіння - це найпростіший метод очищення молока від шкідливих мікроорганізмів в домашніх умовах. Але яка ж користь і шкода кип'яченого молока?

Користь кип'яченого молока

Свіже парне молоко - це цілий джерело кориснихречовин, вітамінів і молочних бактерій, які здатні збагатити раціон людини. За умови, що тварина здорова, отримувало екологічно чисте харчування і при отриманні молока дотримані гігієнічні норми, такий продукт вважається цінним джерелом таких важливих компонентів харчування як:

  • мікро- і макроелементи, зокрема кальцій, фосфор, калій;
  • більше 20 видів молочних ферментів (лактази, амілази, ліпази, фосфотази і ін.);
  • вітаміни A, C, K, D3, B1, B2, B6, B12;
  • вуглеводи, основним з яких є молочний цукор;
  • білки, в тому числі казеїн, лактальбумин, лактоглобулин.

На питання чи корисно кип'ячене молоко, можна зупевненістю відповісти ствердно. При всіх своїх перевагах парне молоко має ряд небезпечних факторів, в ньому можуть міститися патогенні мікроорганізми, які при зберіганні активно розмножуються. При кип'ятінні практично всі хвороботворні бактерії нейтралізуються. Хоча така обробка молока веде до часткового руйнування деяких

Молоко кип'ячене калорійність

вітамінів і осадження білків, достатню кількість корисних речовин зберігається, при цьому збільшується термін зберігання і забезпечується безпека.</ P>

Калорійність кип'яченого молока становить 65-70 ккал, харчова цінність в 100 г:

  • білки - 3.4 г;
  • жири - від 3-4 г;
  • вуглеводи - 5.5 м

Для здорового харчування кип'ячене молоко є одним з найбільш корисних продуктів, особливо для людей, які мають високі фізичні навантаження або активно займаються спортом.