риба конгріо користь і шкода

Креветочная риба конгріо називається так тому,що за смаком її філе трохи нагадує смак креветок. Видобувають її біля берегів Австралії і Нової Зеландії, тому в інші країни вона потрапляє тільки в замороженому вигляді. Її їдять далеко не кожен день, тому мало хто знає про користь і шкоду риби конгріо. Хоча дієтологи відзначають її високу харчову цінність.

Якими властивостями обумовлена ​​користь риби конгріо?

Як і будь-яка інша морська риба, конгріо можепохвалитися значним вмістом жирних кислот омега-3 і цинку. Однак при цьому, вона має низьку калорійність - всього 94 ккал / 100 грам. Крім того, користь креветочной риби конгріо обумовлена ​​і тим, що в її м'ясі присутні рідкісні амінокислоти, які не утворюються в організмі людини, а також в ньому є вітаміни А, Д, і В12, фосфор, калій і магній.

Думка дієтологів про користь і шкоду риби конгріо

На думку лікарів, конгріо слід регулярновживати в їжу, щоб нормалізувати свій обмін речовин. Її філе, відварене, приготоване на пару, запечене без масла - це відмінне дієтичне блюдо, показане діабетикам і людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Крім того, завдяки наявності омега-3, риба сприяє зміцненню імунітету, оптимізації функцій печінки, може розглядатися як профілактичний засіб від раку. М'ясо конгріо - цінне джерело білка, який добре засвоюється і потім служить будівельним матеріалом для клітин, що веде до їх оновленню. А це, в свою чергу, сприяє поліпшенню самопочуття, підвищення життєвого тонусу. Риба добре насичує і перешкоджає появі зайвих кілограмів.

Крім користі, шкоди від вживання креветочнойриби конгріо теж може бути. Правда, протипоказана вона тільки людям, схильним до алергії, і тим, у кого є індивідуальна непереносимість даного продукту.