варені яйця користь і шкода

Яйця є одними з найпоширенішиххарчових продуктів, які присутні на нашому столі щодня. Багато хто не уявляє без них свій сніданок. І, тим не менш, далеко не всі знають, в чому полягають користь і шкода варених яєць. Але ж вони можуть бути протипоказані людям, які мають певні проблеми зі здоров'ям.

Харчова цінність і користь вареного яйця

У складі яйця можна виявити масу кориснихречовин. Перш за все, це вітаміни А, В, Е, Д, а також рідкісні До і РР. Є в продукті і мінерали: залізо, цинк, марганець, калій, селен, але головне - кальцій, який до того ж добре засвоюється. Крім того, в яйці в чистому вигляді міститься дуже багато білка, протеїнів і амінокислот, без яких неможливе повноцінне харчування. На питання, скільки білків в вареному яйці, фахівці наводять такі цифри - 4-5 г або 12-13% від маси. Це не так вже й багато, але яєчний білок майже повністю засвоюється організмом, що є величезною перевагою.

До корисних властивостях курячих яєць можна віднести їхздатність покращувати роботу головного мозку, знижувати руйнівний вплив на клітини вільних радикалів. Яйця поживні, вони добре насичують і дають багато енергії, підвищуючи працездатність організму, зміцнюють імунітет.

варені яйця для схуднення

Чи корисні варені яйця для схуднення?

Калорійність у варених яєць не така вже маленька- 156 ккал на 100 грамів. Тому фахівці радять худне вживати не більше 1-2 яєць в день. Зате без побоювання можна їсти варені яйця на ніч, але також в розумних кількостях, інакше вони можуть викликати проблеми з травленням.

Шкода і протипоказання

Яйця обов'язково потрібно добре проварювати, щобвбити носіїв небезпечного захворювання - сальмонельозу. Крім того, не варто забувати і про що міститься в них шкідливий холестерин. А ще цей продукт може викликати алергію, особливо у дітей.