які вітаміни в груші

Цей фрукт має солодкий і насиченим смаком,до того ж ціна його в магазинах часто є цілком прийнятною, тому немає нічого дивного, що його можна часто зустріти на наших столах. Але, перш ніж вживати в їжу ці плоди, давайте розберемося, які вітаміни є в груші і всім фрукт принесе користь.

Які вітаміни містяться в груші?

У цьому фрукті є вітаміни групи В, якінеобхідні для нормального функціонування нервової системи людини. В одному фрукті ви знайдете мікроелементи В1, В2, В5, В6 і В9, саме ці речовини потрібні для розвитку нервових волокон і їх роботи. Крім того, дані вітаміни в складі груші знаходяться в досить великій кількості, наприклад, мікроелемента В1 міститься 0,02 мг, а В5 0,05 мг.

У плодах також є і вітаміни Е, С і А, вони необхідні для підтримки імунної системи організму, підвищення тургору шкіри і зміцнення стінок кровоносних судин.

Вітаміни, що містяться в груші, допомагаютьпозбутися від депресії, знижують негативний вплив хронічного стресу на організм і уповільнюють старіння шкіри. Саме з цих причин лікарі рекомендують вживати цей фрукт тим, хто постійно відчуває себе втомленим або не може дозволити собі проводити хоча б годину в день на свіжому повітрі.

Але, користь груші полягає не тільки ввітамінах, але і в мінералах, які присутні в її складі. У фрукті можна знайти калій, кальцій, фосфор, залізо, кремній, сірку і магній, причому, цих мінералів в плодах міститься досить багато. Перераховані речовини допомагають підвищити гемоглобін, покращують обмін речовин, зменшують набряки, сприяє нормалізації роботи кишечника, збільшуючи його перистальтику.

Якого вітаміну в груші найбільше?

Найбільше в цьому плоді міститься вітаміну С,в одному плоді середнього розміру ви знайдете 4 мг цієї речовини. Звичайно, в порівнянні з цитрусовими, кількість аскорбінової кислоти в груші складно назвати значним, але для тих людей, які не можуть їсти апельсини або лимони через алергію, ці фрукти є просто порятунком. З'їдаючи всього 2-3 груші в день, можна не боятися дефіциту вітаміну С, а значить, забути про застуди та ГРЗ.

Друге місце в цьому списку займає вітамін Е,його в груші міститься 0,4 мг. Вітамін Е не даром називають речовиною краси, він допоможе зберегти гладкість шкіри і запобіжить її передчасне старіння.

груша вітаміни склад