Як вибрати коньяк

Це раніше в дар було прийнято підносити хортівцуценят, а нині все більше коньячок поважають. Але щоб не потрапити в халепу, потрібно знати який коньяк вибрати і як це робити. Та й якщо напій призначений не для підношення, а для домашнього вжитку, до вибору коньяку необхідно підійти з усією відповідальністю.

Як правильно вибрати хороший коньяк?

До речі, а що ми вкладаємо в це поняття? Напевно, тут варто говорити про якість коньяку, яке забезпечує фірма виробник. А значить, цей продукт просто не може бути дешевим - виробництво коньяку справа складна і дорога. Тому щоб вибрати якісний коньяк, потрібно звернути увагу, як на вартість напою, так і на місце покупки - невеликим неспеціалізованим магазинах буде не по кишені купувати справжній коньяк. Другим пунктом, на який необхідно звернути увагу, це етикетка із зазначенням виробника. Всі знають, що батьківщина цього напою Франція, але вірменський коньяк теж користується популярністю. Так що якщо виробник не з цих місць, то звання справжнього коньяку він навряд чи буде відповідати. Та й купуючи продукцію відомих виробників, ви можете себе кілька убезпечити. Та й на справжність можна перевірити - відомі виробники зазвичай розливають коньяк в оригінальні пляшки, які легко дізнатися на полицях магазинів.

Важливий параметр, який впливає на якістьконьяку це його витримка. Дізнатися про неї можна, прочитавши етикетку. Якщо ви вирішили придбати французький коньяк, то шукайте на етикетці такі літери, які розкажуть про вік напою.

  • V.S., de Luxe, Selection, Trois Etolies - у коньяків з таким маркуванням при витримці менше 2 років;
  • Superior - не менш 3 років витримки;
  • Vieux, Reserve, V.S.O.P., V.O.- це маркування говорить про витримці менше 4 років;
  • Grande Reserve або V.V.S.O.P.- в пляшках з такими буквами на етикетці зберігається коньяк як мінімум 5-річної витримки;
  • X.O., Napoleon, Extra, Tres Vieux, Royal, Vieille Reserve - такий маркуванню підлягають коньяки з витримкою не менш 6 років.

Це найпоширеніші маркування, на самомусправі їх набагато більше. До речі, класифікації для коньяків віком понад 6,5 років немає, так як, на думку фахівців, контролювати купажування таких коньяків неможливо.

Як вибрати справжній вірменський коньяк?

Якщо ви замислюєтеся про те, як вибрати хорошийвірменський коньяк, то тут вам буде трохи легше, не потрібно буде заучувати складні поєднання латинських букв, так і різноманітність маркувань менше. Для початку пройдемося по класифікації, так як вірменський коньяк може бути ординарним, марочним або колекційним.

ординарний

Отже, при виборі ординарного вірменського коньякудивимося на зірочки, саме їх кількість говорить про вік напою. П'ять зірочок означає, що витримка коньяку не менше 5 років. Мінімальний термін витримки вірменського коньяку - 3 роки, з спиртів меншою витримки можна виготовити тільки коньячний напій.

марочний

Якщо говорити про марочних коньяки, то їм властива наступна буквена маркування:

  • «КВ (Коньяк Витриманий)» означає, що вік цього напою не менше 6 років;
  • «КВВЯ (Коньяк Витриманий Вищого Якості)», витримка такого напою становить не менше 8 років;
  • «КС (Коньяк Старий)» - спирт для виготовлення такого коньяку тримали в бочках не менше 10 років;
  • Який коньяк вибрати

  • «ОС (Дуже Старий)» - цей коньяк має витримку не менше 20 років.

колекційний

Колекційні коньяки це напої, витримані додатково в бутлях або бочках не менше 3 років.

Додатково витримку коньяку, який би ви невирішили вибрати, можна перевірити ще одним нехитрим способом. Переверніть пляшку пробкою вниз. Якщо з дна пляшки впала одна важка крапля, то коньяк витриманий. Якщо ж напій швидко стече по стінках, то виробник, швидше за все, лукавить з приводу витримки. Також хороший коньяк повинен правильно вести себе, потрапивши в келих. Ви повинні бачити відбиток пальця на келиху, крізь рідину, а сам коньяк зобов'язаний стікати по стінках повільно. А ще цей божественний напій потребує правильному зберіганні. Пляшка повинна розташовуватися вертикально, щоб рідина не стикалася з пробкою.