Як вибрати стиглий ананас

«Що б таке з'їсти, щоб схуднути?»- часто роздумують шанувальниці дієт. Як би кумедно це не звучало, але такий продукт є, і смачний і корисний, і вже давно всіма улюблений - ананас. Але щоб отримати насолоду від його смаком в повній мірі, потрібно знати, як правильно вибрати стиглий, а значить і смачний ананас.

Не варто відразу лякатися, мовляв, фрукт екзотичний,це ж не те ж саме, що морквину на ринку вибирати. Нічого складного у виборі ананаса немає, вам буде потрібно лише трохи уважності і твердості характеру, щоб не піддатися відразу ж на вмовляння продавців (якщо справа відбувається не в магазині самообслуговування). Поки досвіду у виборі смачних ананасів немає або його мало, можете скористатися наступними правилами.

Правила вибору ананаса

 1. Вибір ананаса починаємо з візуального огляду. Вважається, що стиглий ананас повинен бути рівного жовто-коричневого кольору. Але можна вибрати хороший стиглий ананас, як з жовтим, так і з зеленуватим забарвленням. Так що якщо на плоді є невеликі ділянки зеленого кольору, не варто його відразу відкладати сторону, перевірте його на стиглість по іншим пунктам, можливо, це те, що вам потрібно.
 2. Кірка зрілого ананаса повинна бути м'якою, алепружною. Нестиглі фрукти мають твердої, щільною шкіркою. Легко натисніть збоку на фрукт. Шкірочка спружинила під вашими пальцями? Відмінно, швидше за все, цей ананас був зірваний стиглим. Якщо ж надавав на фрукт, ви відчули ті ж відчуття, що і при стисканні в долоні ручки дверей, то такий ананас вам навряд чи сподобається. До речі, є думка, що незрілий ананас може визріти, якщо його залишити полежати. Нічого подібного, зірвані ананаси не визрівають, кірка ще пожовтіти (потемніти) може, а ось на смакових якостях позитивним чином це не позначиться. І навіщо вам несолодкий ананас?
 3. Можливо ви здивуєтеся, але для того щоб вибратизрілий ананас, потрібно згадати, як вибирають кавуни, ляскаючи долонькою по плоду. Злегка поплескайте по ананасу і слухайте, який звук він видає. Якщо звук глухий, ананас стиглий, беріть, не пошкодуєте.
 4. Ще однією доброю прикметою стиглості ананасає його «хвостик». Листочки повинні бути зелені, злегка підв'ялі, але не сухі, і повинні легко відділятися від фрукта. Знавці радять не просто листочки смикати, а спробувати провернути «хвостик» ананаса на 90-180о, якщо вам це вдалося, то фрукт стиглий.
 5. Перед покупкою ананаса потрібно знати, як правильновибрати не тільки стиглий, але і свіжий ананас. І знову у визначенні цього параметра допоможе кірка фрукта. Придивіться, чи немає на ній темних, бурих плям? Якщо такі є, то це вірна ознака того, що ананас перезріло.
 6. Чи не соромимося нюхати ананас, особливо якщонюх добре розвинене. Стиглі, свіжі фрукти володіютьсолодкий, приємним і ніжним ароматом. Якщо ананас пахне дуже солодко і аромат швидше важкий, ніж ніжний, то,

  Як вибрати правильно стиглий ананас

  швидше за все цей фрукт переспів і в ньому вже повним ходом йдуть процеси бродіння.
 7. І ще один важливий ознака хорошого ананасаце його ціна. Щоб фрукти потрапили на прилавки свіжими, їх доставку організують за допомогою авіатранспорту, а цей вид перевезень недешевий. Якщо ж постачальник користувався послугами морських перевізників, то ананас може коштувати дешевше. Але так як по морю фрукт їхав довго, то ризик придбати перестиглий ананас збільшується. Так що якщо вам пропонують купити ну дуже дешеві фрукти, перевірте їх двічі, а то і тричі, перш ніж купити. Але приймати за аксіому «дорогою - значить, хороший», теж не варто. Продавці цілком можуть за товар середньої якості запросити високі ціни.

Можливо, перший раз ви витратите непробачно багато часу на вибір ананаса. Чи не турбуйтеся, набивши руку в цій справі, ви будете виявляти смачні і стиглі ананаси за пару хвилин.