Як вибрати шампанське

У нашій країні шампанське вважається обов'язковим новорічним атрибутом. І справді, обсяги продажу шампанського значно зростають саме під Новий рік.

Але крім цього шампанське п'ють на кожнеторжество, а також часто підносять як подарунок. А так як придбання цього напою справа непроста, ми хочемо вам підказати, як правильно вибрати гарне шампанське.

Для початку зазначимо, що немає єдиного правильноговибору кращого шампанського. Багато фірм випускають гарне шампанське, і у кожної з них його є далеко не один вид. Тому в питанні як вибрати даний якісне шампанське, вам потрібно орієнтуватися не тільки на популярність фірми-виробника, а й на свої смакові уподобання. Для цього вам потрібно розбиратися в тому, які існують види шампанського.

Що може допомогти у виборі шампанського?

Шампанське різниться за змістом цукру. Наведемо типи шампанського в порядку зростання масової частки цукру:

 • шампанське Extra-Brut містить до 6 грам цукру на літр;
 • шампанське Brut містить до 15 г цукру на літр;
 • шампанське Dry містить від 15 до 25 грам цукру на літр;
 • шампанське Semi-Dry містить від 40 до 45 грам цукру на літр;
 • шампанське Semi-Sweet white містить від 60 до 65 грам цукру на літр;
 • шампанське Semi-Sweet red містить від 80 до 85 грам цукру на літр.

Вважається, що справжнє шампанське маєпроводитися без додавання цукру. Тобто гурмани вважають за краще пити брют, або сухе шампанське. Але таке шампанське є трохи кислуватим і не всім людям такий напій буде приємний. А згідно зі світовими стандартами справжнє шампанське не може бути рожевого або червоного кольору.

Так як же правильно вибрати шампанське до смаку? Найпростішим варіантом є дегустація цих ігристих вин, там ви зможете визначити, який зміст цукру в шампанському подобається саме вам. Якщо у вас немає такої можливості, то зупинити свій вибір на якомусь одному виді ви зможете методом підбору.

Як вибрати якісне шампанське?

Оцінити якість шампанського можна за такими критеріями:

 1. Вибираючи між шампанським, закупоренихпластмасовою пробкою і корковою, краще віддати перевагу другому варіанту. На якості шампанського це може і не сильно позначитися, але використання коркової пробки говорить про серйозність і сумлінності виробника.
 2. Переверніть пляшку з шампанським і подивіться надно. На ньому не повинно бути осаду, каламуті, пластівців. В іншому випадку це свідчить про неякісне продукті або неправильних умовах зберігання шампанського.
 3. Після того, як шампанське налили в келих, утворюється густа піна, яка досить швидко осідає. А після того, як вона осяде в келиху має залишитися невелике кільце з піни.
 4. Якщо залишити в бокалі шампанське на деякийчас, то воно не повинно «видихатися». Хорошим показником є ​​збереження ігристості протягом 10 годин. Але деякі марки зберігають ігристість і через добу.
 5. Не купуйте дешеве шампанське. Якщо ви бачите, що ціна на конкретну пляшку шампанського значно нижче ціни на шампанське інших виробників, то таке шампанське краще не купувати.

  Яке шампанське вибрати

 6. Справжнє шампанське випускається тільки в пляшках з темним склом. Якщо шампанське розлито в світлу тару, то висока ймовірність спотворення смаку продукту при впливі на нього сонячних променів.
 7. На шампанському не повинно бути написів, що свідчать про наявність сторонніх смаків або ароматів. Інакше такий продукт вже не вважається шампанським.

Тепер, завдяки нашим порадам, ви знаєте яке шампанське вибрати на полицях в магазині. Бажаємо вам не помилитися з вибором, і пити тільки справжнє шампанське.