Як вибрати м'ясо

Так історично склалося, що одним з основнихпродуктів нашого меню є м'ясо. Саме через нього первісні люди полювали на мамонтів, а середньовічні лицарі містили цілі стада домашніх тварин і птахів. Та й нині існують і приватні подвір'я, і ​​цілі державні ферми по виведенню і вирощування м'ясних порід великої та дрібної рогатої худоби, свиней і кроликів, курей та індиків, гусей і качок. І не дивно. Адже без хорошого шматка м'яса не приготувати ні наваристого борщу, ні ароматного плову, ні улюбленого всіма салату «Олів'є». Ось тільки вирушаючи на ринок за покупками, треба знати, як правильно вибрати гарне і свіже м'ясо.

У магазині або на ринку?

Якщо ви живете в селі і тримайте свій скотарня іпташиний двір, то питання, де купити і як вибрати гарне м'ясо кролика або свинини, відпадає сам собою. А ось жителі мегаполісу стоять перед вибором, купувати м'ясо в супермаркеті або на ринку. Здавалося б, що тут гадати, заходь в будь-який магазин і вибирай, чого душа забажає, та не так сталося як гадалося. Найчастіше у великих торгових центрах товар лежить довше, ніж належить. Його часто реанімують і видають за свіжий. Про це якось і по телевізору попереджали. А як справи на ринку? Там теж, звичайно, буває всяке. Але м'ясо, відкрито лежить на прилавку, можна уважно оглянути, понюхати і помацати. Адже на базарах продають в основному охолоджений, а не заморожений продукт. І не промахнутися з покупкою вам допоможе елементарне знання правил, як вибрати м'ясо на ринку, і проста уважність.

Загальні правила, як вибрати м'ясо різних сортів

Отже, при покупці доброго шматочка м'яса на щі, печеня, шашлик або фарш потрібно користуватися простими і загальними для всіх сортів м'яса правилами. Ось вони:

  1. Оцінюємо зовнішній вигляд. Підходячи до прилавка, перше, що ми робимо - церозглядаємо товар. Нас цікавить колір, наявність або відсутність плівок і плям, а також підсохлої скоринки, що говорить про тривалість перебування м'яса на відкритому повітрі. Колір свинини повинен бути рожевим, телятини трохи темніше, ніж у свинини. Хороша свіжа яловичина і баранина повинна бути червоною, але баранина більш яскрава і насичена. Жир на будь-якому типі м'яса повинен бути білим, а не жовтим, і розподілятися рівномірно по всьому шматку. Легка заветріна допускається, а ось плями і слизові плівки говорять про не першої свіжості.
  2. Чіпаємо і вертимо. Виглядівши красивий шматочок, візьміть його в руки іпереконайтеся, що він гарний з усіх боків, а не тільки з показного «особи». Потім натисніть на будь-яке місце м'ясної м'якоті і подивіться, як вона себе поведе. Якщо м'ясо свіже, відбиток вашого пальця зникне вже через 3-5 секунд. Ну, а якщо пройшло вже 5-7 хвилин, а слід все ще виразно видно, сміливо йдіть. Тут торгують давно простроченим товаром.
  3. Понюхати теж не заважає. Ще один важливий показник свіжості - цеприємний запах. Ми, люди, в своєму корені хижаки. Запах недавно убитого і правильно освежёванного тварини викликає у нас рясна слинотеча і сильне бажання скоріше що-небудь з такого м'яса спорудити. Але недобросовісні торговці часто маскують злегка зіпсований запах оцтом і барвниками, і про це треба знати і пам'ятати. Якщо запах вам не дуже подобається, візьміть паперову серветку і доторкніться нею до шматка. Присутність барвників видасть отруйний хімічний червоний колір, що залишився на серветці.

Залишилося лише відзначити, як правильно вибрати м'ясо на шашлик, на фарш, на стейк, для першої страви і для жаркого.

Як правильно вибрати м'ясо

Тут теж нічого хитрого немає. М'ясо для щей або борщу має бути на кісточці, для жаркого краще взяти фелейку. Якщо хочете посмажити стейк, вибирайте свинячу прошарок. А для соковитого ароматного шашлику підійде баранина. Фарш ж краще робити змішаним з двох-трьох сортів м'яса різних за жирністю. Наприклад, з пісної яловичини, свинячого сала з прошарками і курячого філе.</ P>

І на останок

Тепер, озброївшись знаннями, як правильно вибрати гарне свіже м'ясо на ринку, сміливо вирушайте за покупками. І нехай саме з вашої кухні доносяться найапетитніші і привабливі запахи.