Як вибрати гранат

Коли останні теплі деньки залишилися далеко вминулому, а звичні яблука і груші, сливи, вишні і кавуни залишилися лише в спогадах, здається, що натуральних вітамінів отримувати вже нема з чого. Ми дістаємо з погребів компоти і соки або купуємо їх в магазинах, але ж це консервації, оброблені високою температурою і запечатані в тару для тривалого зберігання. А в студену зимову пору так хочеться чогось яскравого, справжнього, бризжущего сонячної силою і теплотою. І на допомогу нам приходять гості з жарких південних країн. Полиці супермаркетів і прилавки ринків рясніють помаранчевими цитрусами, ароматної шоколадної хурмою і, звичайно ж, щільним красенем в червоній шкірці з рельєфним малюнком зерен гранатом. Ось про останній-то і піде мова. Ми дізнаємося, звідки він родом, що таїться під його красивою шкіркою і, головне, як правильно вибрати хороший, солодкий і стиглий гранат.

Гюльчатай, відкрий личко!

Назва плода походить від латинського слова«Гранатус» і означає «зернистий». Інше ім'я граната - пунічне або карфагенське яблуко. Так його охрестили римляни, які перемогли карфагенцев в 2-ій пунічної війні в пам'ять про цю історичну подію. Батьківщиною гранатових дерев спочатку вважалося узбережжі Середземного моря, а точніше Фінікія. У VIII столітті до нашої ери саджанці цього плодового дерева перекочували в країни середнього сходу, а пізніше і на південноамериканський материк.

Якщо «залізти» гранату «під шкуру», то нашомупогляду представиться цілий розсип яскраво-червоних соковитих ароматних зерен, кожне з яких представляє собою безцінну скарбницю для нашого здоров'я. І чого тут тільки немає! Усередині кожного маленького зернятка містяться вітаміни «A», «C», «E», «B1» та «B2», «PP», мікроелементи: калій і кальцій, залізо і марганець, кремній і йод. Не кажучи вже про глюкозу, фруктозі і органічних кислотах. А за кількістю антиоксидантів, омолоджуючих наш організм, гранат перевершує навіть червоне вино і зелений чай. Але щоб це все дійсно було присутнє, плід повинен бути стиглим. А ми повинні знати, як і за якими ознаками вибрати хороший, зрілий гранат.

Правила вибору граната

Отже, приступимо. Приходячи на ринок або в магазин, в першу чергу ми товар розглядаємо, який він на зовнішній вигляд, хороший чи, приємний чи для ока. Те ж саме стосується і граната. В першу чергу огляньте його покрив. Шкірка повинна бути досить щільною і жорсткою і мати яскраво-червоний колір. У деяких сортів допускається також злегка оранжевий відтінок, але не більше. Другий «шкурний» ознака - це рельєфність. Шкірка повинна щільно обтягувати кожне зернятко, від чого на її поверхні проступає характерний рифлений малюнок. Якщо оного не спостерігається, а сама шкірка занадто задерев'янілими, значить, плід зірвали завчасно, він усох або підгнив.

Наступним місцем пильної уваги повиненстати огляд кінчика, який колись був квіткою. Він повинен бути сухим і до пари кольором стиглого фрукта. Зелень, навіть незначна, тут неприпустима. Якщо ви помітили хоча б один натяк на підозрілість, сміливо йдіть.

Тепер візьміть гранат в руку і прикиньте його навага. По-справжньому зрілий плід буде набагато важче, ніж здається на зовнішній вигляд. Поясненням цього явища є те, що дозрілі і налівшіеся соком насіння в сукупності досить важкі. І навіть порівняно дрібний фрукт може виявитися справжньою маленькою гирькою.

Ну, і на кінець, Попросіть продавця продемонструвати вміст граната, а саме, колір і смак його зерен. Якщо все в порядку, господар лавки з задоволенням виконає ваше прохання.

Як правильно вибрати стиглий гранат

А якщо стане відмовлятися, значить тут щосьнечисто. Але, припустимо, наш продавець чесний і з готовністю пригощає нас своїм товаром. Не нехтуйте цим, спробуйте і подивіться. Якісні ягідки повинні бути безкомпромісно солодкими. А ось червоний колір ще ні про що не говорить. Знавці стверджують, що в Туреччині росте сорт гранатових дерев, в плодах яких ядерця білосніжно-прозорі, але солодший їх у всьому білому світі не знайти. І все ж оскільки ядерця граната часто використовуються для приготування оригінальних страв, краще, якщо їх колір буде традиційно рубіновим. Тепер, знаючи, як правильно вибрати хороший солодкий і стиглий гранат, можна сміливо відправлятися за покупками. Удачі вам і приємного апетиту.</ P>