Як перевірити мед на натуральність

Мед з давніх часів є шанованим продуктомзавдяки своїм унікальним властивостям. Складний і насичений хімічний склад додають йому популярності в області медицини, оскільки він має антибактеріальну та протизапальну ефектами. Природно, що тільки натуральний мед має всі ці корисні властивості, а штучні аналоги сильно програють, в тому числі і в плані смаку. Про те, що ж таке ненатуральний мед і як перевірити його на справжність, ми поговоримо в цій статті.

Для початку, відзначимо, якого меду ми намагаємосяуникати. По-перше, розведеного добавками меду - адже ніхто з нас не хоче і не повинен переплачувати на догоду недобросовісному продавцеві. По-друге, не визрілого - що теж є ознакою поспіху бджоляра в гонитві за прибутком, так як цей мед містить більше води, швидко починає бродити і втрачає смакові якості. По-третє, це меду, отриманого бджолами, які годувалися звичайної сахарозою. Назвати його корисним і поживним досить важко.

Як можна моментально перевірити мед на натуральність?

Так як не завжди існує можливістьперевірити, чи справжній мед, без додаткових «дослідів», спершу слід покладатися на свої відчуття. Для початку, натуральний мед має неповторний запашним ароматом, який складно синтезувати хімічно. Спробуйте мед - через деякий час мова може злегка пощипувати, з'явиться приємна в'язкість - вірна ознака хорошого меду. Смакові відчуття підкажуть вам в питаннях як перевірити липовий або гречаний мед - ці сорти мають особливими привкусами, які відрізнить навіть недосвідчений в цій області чоловік. До того ж справжній мед часто неоднорідний: віск від сот, крильця бджіл і інший природний матеріал можуть просочитися при фільтрації і вказати на справжність цього меду.

Як правильно перевірити мед на добавки будинку?

На крейда: допоможе оцет або будь-яка сильна кислота. Мед з крейдою обов'язково «зашипить» і запіниться.

Як перевірити мед йодом на крохмаль? Якщо, додавши кілька крапель в продукт, ви помітили посиніння - не варто купувати мед у цього продавця.

На воду: якісний мед, якщо його намотати на ложку,буде безперервно тягнутися, а ось розбавлений - розриватися і бризкатися. Ще один спосіб, занурити шматочок чорного хліба в мед - хліб вбере вологу меду і покриється «корочкою». Також пам'ятайте, що літр меду важить близько 1,4 кг. Якщо менше, бджоляр намагається вас обдурити.

Як перевірити мед на цукор?

Меду властиво зацукровують, стає дужетвердим і кристалізуватися. На жаль, багато людей плутають такий мед з фальшивим, хоча від часу він стає тільки більш насиченим і смачніше. І нечисті продавці часто цим користуються. Мед з цукром дійсно важко відрізнити від «сів», основні ознаки - дуже білий колір, слабкий аромат і недостатня терпкість.

Додамо, що часом бджолярі не можуть продатихороший, але сів мед, і через це розпускають його на повільному вогні. Але тільки за умови, що нагрів буде не більше 40 ° С, можна впевнено заявити, що мед не втратить своїх корисних властивостей.

Як правильно перевірити мед

Як же ще перевірити, натуральний чи мед?

Найкращий спосіб - знайти «свого» продавця. При можливості, було б чудово купувати мед у бджоляра, якого ви знаєте особисто і в чиїй чесності не сумніваєтеся. Справжній бджоляр шалено зайнятий з травня по жовтень зі своєю пасікою, що ви легко зможете відстежити.

На жаль, всі ці методи не дають 100% гарантіїнатуральності продукту, так як перевірити мед на натуральність з абсолютно точним результатом може лише хімічна лабораторія. Однак це не повинно зупинити вас в спробах знайти чесного і відповідального бджоляра, який зможе постачати відмінним медом.