Як визначити якість меду

Мед - відмінно знайомий нам з дитинства продукт. Його століттями додавали в напої, вживали як десерт, мазали на бутерброди і чого тільки ще з ним не робили. І що найголовніше, напевно, кожного з нас при хворобі поїли чаєм з медом.

Мед з найдавніших часів супроводжувавлюдство, як невід'ємний продукт. Про лікувальні властивості меду написано безліч книг, а його смак відомий кожному. У сучасному світі мед так само не втратив своїх позицій, в магазинах і на ринках зустрічається величезний вибір цього прекрасного продукту. Але як визначити якість меду, якщо вибір настільки великий, а можливість купити неякісний товар підстерігає практично скрізь? Ґрунтуватися на цінову політику або ж купувати, керуючись удачею, ризикуючи своїм здоров'ям?

Як перевірити якість купується меду?

Найбільш точну перевірку якості можна провестив хімічній лабораторії, де, змішуючи мед з різними реактивами, є можливість достеменно дізнатися його складу. Але більшість людей не носять з собою кишенькову лабораторію в магазин або на ринок Як же тоді визначити якість меду в «польових» умовах?

Існують основні методи визначення якостімеду засновані на його структурі, смак і аромат. При купівлі меду, в першу чергу, варто оцінити його зовнішній вигляд. Склад меду повинен бути однорідним без ознак бродіння. Багато при перевірці якості меду звертають увагу на його кристалізацію (мед може кристалізуватися, для нього це нормальний процес). Показником якості меду в даному випадку буде невелика зміна кольору, а так само підвищена кристалізація при нагріванні і подальшому охолодженні меду. Варто пам'ятати - не натуральний мед не кристалізується.

В'язкість є одним з важливих критеріїв привизначенні якості меду. Занадто рідкий склад меду може вказувати на додану воду. Але як дізнатися якість меду по його в'язкості, яким саме його склад повинен бути? Тут може допомогти невеличкий експеримент, для виконання якого необхідна лише столова ложка і перевіряється мед. Ложку необхідно опустити в мед і кілька разів провернути, після витягти і простежити за тим як мед буде стікати з поверхні ложки. Мед з гарною якістю стікає повільно великими краплями при цьому велика його частина залишається на ложці. Якщо ж мед стікає довжиною цівкою, то його якість під сумнівом, це може бути як незрілий мед, так і мед - розбавлений водою. Приступаючи до перевірки якості меду варто пам'ятати і про те, що на якість впливає і те з якого рослини зібраний мед. Так, наприклад, гречаний мед більш в'язкий на відміну від квіткового.

Так само важливим показником якості меду є його аромат. Різні сорти меду мають різні аромати, найбільш слабо відчутний запах має квітковий мед, фальсифікований мед зовсім не має запаху.

А як перевірити якість меду в домашніхумовах, якщо продукт вже придбаний і ви все ще не впевнені в його якості? Відповідь на це питання ще більш простий. Налийте склянку води і розчиніть у ньому столову ложку меду, якщо на дні чарки виявиться осад, то даний мед не пройшов перевірку якості, він містить домішки.

Показники якості меду

Для більш детального визначення якості медуможна додати кілька крапель столового оцту, якщо осад спіниться, то ця домішка ні що інше, як крейда. А при додаванні в розчин крапель йоду, поміняти колір на синій, вкаже на домішку крохмалю або борошна. </ P>

Одним з улюблених способів перевірки якості медуза старих часів вважався вогонь. Ложку меду підносили до вогню, справжній мед обвуглюється, мед з домішками горить, синім полум'ям. Цей спосіб як перевірку якості меду використовували торговці при закупівлі товару в селах.

Але, на жаль, ніякої спосіб не може вберегтивід різних захворювань, якими можуть хворіти бджоли, тому намагайтеся купувати мед у перевірених і надійних місцях, де господарі меду зацікавлені в постійній торгівлі.