як вибрати вино

Якщо ви не потомствений винороб і не володієтевласним винним погребом, що не ресторатор і не сомельє, то, напевно, іноді ставите питанням, яке вино вибрати до певного випадку. Це може бути свято, вечір у друзів або вдома, романтичну вечерю.

Яке вино вибрати, часто залежить саме відприводу: на новорічній вечірці або на весіллі прийнято пити шампанські або ігристі вина, буднях підійде ординарне столове вино, а ювілеїв відповідає марочне вино. Багато що залежить і від компанії, в якій плануєте проводити час: чоловіки вважають за краще сухі вина або спеціальні, типу портвейнов або мадери, а дамам частіше подобається напівсолодке або солодке вино, деякі вважають за краще кріплені вина.

Які бувають вина - читаємо етикетку

Вина за традиційною класифікацією поділяються на кілька категорій залежно від параметрів.

Залежно від віку вина діляться на божоле(Вино цього року), ординарні (вина не витримують в бочках, відразу після бродіння напій закупорюється в пляшки), витримані (після зброджування вино витримується не менше півроку в дубових бочках), марочні (не менше півтора років витримки) і колекційні (не менше 3 років витримки).

Залежно від того, з якого винограду вироблено вино, розрізняють вина моносортовие (з одного сорту винограду) і змішані (для виробництва вина використовується кілька сортів винограду).

За кількістю цукру вина поділяються на сухі (маютьтерпкий, кислуватий смак, можливо, з легкою гіркуватістю), напівсухі і напівсолодкі (мають помірно солодкий смак, тони винограду помітні гірше, ніж в сухих винах), десертні (дуже солодкі вина) і лікерні (назва говорить сама за себе). Вина сухі найменш міцні (до 12 градусів), лікерні - найміцніші (до 20 градусів).

Крім цього вина бувають червоні, білі, рожеві, ігристі, газовані і тихі. Як же вибрати гарне вино і не заплутатися в різноманітті представленої продукції?

Кілька порад щодо вибору вина

Якщо ви вирішили приділити пошуку пляшки хорошого вина деякий час, врахуйте деякі моменти.

Місце покупки має значення: гарантовано якісне вино можна купити в винних бутиках і спеціалізованих магазинах - в таких місцях мають справу тільки з перевіреними постачальниками і уважно стежать за якістю продукції. До речі, як правило, в такому магазині працює консультант, який порадить, як вибрати сухе вино, або яке біле вино віддати перевагу в цей період.

Кращими винами вважаються французькі, протедалеко не всі знають, як вибрати французьке вино, і якщо ви не володієте мовою мушкетерів, шукайте на етикетці слово Château. Воно позначає, що вино вироблено під контролем спеціального

яке вино вибрати

департаменту, є дуже якісним.</ P>

Вино визначає закуску, і навпаки: до риби, морепродуктів і курячим грудкам традиційно подають білі вина (сухі або напівсухі), до червоного м'яса (телятини, свинини), дичини і середземноморської кухні краще подати червоні вина. Рожеві вина гарні до легких закусок, а кріплені та спеціальні - до сирів. Тому якщо у вас є пляшка білого вина, наприклад, Аліготе або Шардоне, а на вечерю передбачається подати грецький салат і відбивні з ягняти, краще приберіть біле вино до кращої нагоди і подумайте, як вибрати червоне сухе вино - воно прикрасить така вечеря.

Пам'ятайте: вина не люблять гарячої їжі (обпалений язик не сприйме всю гаму смаків), погано поєднуються з дуже гострими стравами і зовсім не поєднуються з маринадом і соліннями - під них ще нічого кращого чарки холодненької горілочки не придумали. І головне: в глотці вина здоров'я, в бокалі - гарний настрій, в пляшці - можливі неприємності. Будьте помірковані.