виноград на зиму

Якщо ви не знаєте, що можна зробити з виноградуна зиму, скористайтеся запропонованими нижче рецептами. Витративши зовсім небагато часу, ви поповните свої запаси масою смачних, ароматних і корисних заготовок.

Маринований виноград на зиму без стерилізації

Складові:

Розрахунок на літрову банку:

 • виноград стиглий - 0,7 кг;
 • очищена вода - 520 мл;
 • оцет столовий - 55 мл;
 • зірочки бадьяна - 4 шт .;
 • середнього розміру листи лавра - 2 шт .;
 • цукровий пісок - 145 г.

приготування

Для маринування підійдуть виноградинидовгастої форми з щільною м'ясистою м'якоттю. М'які круглі ягоди краще застосувати для наступних заготовок, так як при маринуванні вони навряд чи збережуть форму і просто розтріскаються. Але разом з тим відзначимо, що щільність плодів повинна характеризувати сорт, а не незрілість виноградин.

Знімаємо виноградини з грон, промиваєморетельно, заливаємо ненадовго теплою водою і даємо стекти. На дно стерильною сухою баночки кладемо пару зірочок бадьяна, листи лаврові і після цього заповнюємо посудину підготовленим виноградом, додавши в процесі ще два бадьяна.

Тепер нагріваємо воду з цукровим піском дорозчинення всіх кристалів і проварюємо додатково після закипання протягом п'яти хвилин. У банку, заповнену виноградом, вливаємо оцет, а потім киплячий маринад з цукром. Як ви вже встигли помітити, сіль в даному рецепті ми не використовуємо. Негайно закупорюють ємність прокипяченной заздалегідь кришкою, перевертаємо заготовку дном догори, ретельно вкутуємо для самостерізізаціі і залишаємо повільно остигати.

Заготівля компоту з винограду Ізабелла на зиму

Складові:

Розрахунок на 4 літрові банки:

 • виноград сорту «Ізабелла» - 1 кг;
 • очищена вода - 2,6 - 2,9 л;
 • цукор - 190 г на літр води.

приготування

Виноград Ізабелла найкраще використовувати для приготування на зиму компотів. Приголомшливий аромат і насичений смак ягід сприятимуть отриманню ідеальної заготовки такого роду.

Приступаючи до переробки винограду, моєму гронапід проточною водою, після чого знімаємо з них ягоди, ще раз споліскують їх вже водичкою теплою і даємо стекти. Укладаємо тепер їх на дно стерильних, сухих ємностей і заливаємо доверху підігрітою до кипіння водою. Через п'ятнадцять хвилин воду зливаємо в каструлю, заміривши її обсяг, і на кожен літр рідини всипаємо приблизно по склянці цукрового піску. Кип'ятимо сироп до розчинення всіх цукрових кристалів і ще протягом п'яти хвилин, після чого знову заливаємо в банки з виноградом і тут же їх герметично закупорюють кришками. В обов'язковому порядку вкутуємо ємності грунтовно, перевернувши їх дном догори. Потрібно залишити заготовки в такому вигляді до повного охолодження.

Джем з винограду на зиму

Складові:

 • виноград - 1,2 кг;
 • лимонний сік - 35 мл;
 • цукор - 550 г.

приготування

Джем можна приготувати з винограду будь-якого сорту. Для цього знімаємо ягоди з попередньо промитих грон і укладаємо в каструльку. Вливаємо зовсім трохи водички і ставимо на вогонь. Проварюємо виноградини протягом семи хвилин, після чого легко перетираємо через ситечко, відокремлюючи шкурки і при наявності кісточки.

Далі змішуємо отримане пюре з цукровим піскомі лимонним соком і ставимо варитися. Після того як ласощі закипить, уварюємо його протягом півгодини, а потім розфасовуємо по сухим і стерильним ємностей, закупорюють і залишаємо повільно остигати під «шубою».

Сік з винограду на зиму

Складові:

 • виноград - скільки є в наявності;
 • цукор - за смаком.

приготування

Щоб зробити сік з білого винограду, доситьпропустити ягоди через соковижималку. Виноградини червоних сортів потрібно попередньо прогріти трохи при температурі 70-80 градусів і тільки після цього скористатися приладом для віджимання соку. Отриманий продукт зливаємо в каструлю, ставимо на плиту і додаємо до смаку цукровий пісок. Після закипання проварюємо напій хвилинки три, а потім розливаємо по стерильним судинах, закупорюють провареними кришками і, так само як і інші заготовки, поміщаємо під «шубу» для природної самостерілізаціі.