Ласкаво просимо в світ «інопланетних» плодів, які захлиснуть ваша уява і, можливо, ви станете шанувальником одного з них.

У наші дні мало кого здивуєш королівськимибананами, марокканськими апельсинами або брюссельською капустою. Людина влаштована таким чином, що постійно повинен дивуватися, тому все частіше на прилавках магазинів можна зустріти екзотичні фрукти і овочі, які найчастіше мало експортуються і продаються в обмеженій кількості. Смак таких «делікатесів» відрізняється неповторністю. Ласкаво просимо в світ «інопланетних» плодів, які захлиснуть ваша уява і, можливо, ви станете шанувальником одного з них.

1. Дуріан

дуріан

У Південно-Східній Азії існує понад 30різновидів цього фрукта, але тільки близько третини з них вважаються їстівними. Дуріан - самий суперечливий фрукт на нашій планеті. З одного боку, він має огидний і мерзенний аромат, тому в багатьох країнах його заборонено продавати на ринках або приносити в громадські місця. З іншого боку, багато, хто ризикнули спробувати його на смак, клянуться, що смачніше і приємніше нічого не пробували в своєму житті. У будь-якому випадку, вибір за вами. Але будьте гранично обережні, якщо зважитеся спробувати дуріан на смак.

2. пітаї

пітаї

Незвичайний фрукт пітаї є плодом кактуса, інавіть за своєю формою і зовнішній оболонці нагадує саме колючий коренеплід. У багатьох країнах пітаї відома також як дракона фрукт, перлина дракона або полунична груша. Цей фрукт має приємний солодкий смак. Але перш ніж покуштувати його, вам доведеться постаратися, щоб позбутися від величезної кількості чорних насіння в м'якоті пітаї.

3. Янгмей

Янгмей

Цікавий фрукт янгмей виростає вПівденно-Східної Азії, але найчастіше його можна зустріти в Китаї. Янгмей є плодами невеликих дерев, які зазвичай називають китайськими суничними деревами. За формою фрукти схожі на круглі пупирчатие кульки, які видали можна прийняти за суничні ягоди. Смак у цього фрукта специфічний: одночасно солодкий і їдкий, тому серед китайського населення янгмей не користується популярністю. Застосовується для декорування парків і садів.

4. Лагенарія

лагенарії

Овоч, який приживається практично повсюдноі може бути вирощений навіть в домашніх умовах. Існує кілька різновидів цього овоча: куляста, циліндрична, витягнута і т.д. Однією з найдивовижніших різновидів вважається лагенария пляшкової форми, або темно-зелена гарбуз. З оболонки такий лагенарії роблять гарні пляшки для побутових потреб або для декору, а також курильні трубки. За смаком лагенария нагадує кабачок або злегка солодку гарбуз.

5. Монстера делікатесна

монстера

Монстера - плід однойменного кімнатної рослини,який в основному виростає в Мексиці і Панамі. В умовах природного проживання рослина монстера зацвітає і утворює плоди. Єдиної думки про смак цього фрукта не існує. З одного боку, ті, хто змогли спробувати його, стверджують, що смак нагадує ананас. З іншого боку, порівнюють з ефектом голковколювання. Так що, якщо у вашому житті трапиться нагода спробувати монстеру, пам'ятайте про можливі наслідки.

6. Чорна редька

Чорна редька

Малопоширена різновид редьки,яка за своїми властивостями і смаку вважається унікальною. Чорна редька відома ще з часів Давнього Єгипту, але в Європу цей овоч завезли римляни. В наші дні велика кількість страв з цього овоча можна зустріти у Франції. За смаком нагадує звичний, злегка солодкуватий редис з вершковим присмаком.

7. Карамболь

Карамболь

Батьківщиною цього фрукта прийнято вважатиПівденно-Східну Азію, де карамбола виростає повсюдно. Карамболь - «зоряний фрукт», що отримав свою назву через правильної п'ятикутної зірки в розрізі. За смаком буває, як кислий, так і солодкий. Кислі сорти карамболи найчастіше використовують в салатах, в той час як солодка різновид нагадує суміш винограду, лимона і манго. Карамболь є відмінним джерелом вітамінів і мінералів, а також відрізняється низькою калорійністю.

8. Кивано

кивано

Екзотичний фрукт, що росте на територіїАфрики, Каліфорнії, Чилі, Австралії та Нової Зеландії. Ще цей екзотичний фрукт називають африканський рогата огірок, антильский огірок, рогата диня, Ангурі. За своєю формою нагадує гібрид дині і огірка. Смак кивано досить незвичайний. Найчастіше використовується як декоративний елемент, хоча їстівний і має багатий запасом корисних вітамінів.

9. Рука Будди

рука Будди

Екзотичний цитрусовий фрукт «Рука Будди» вКитаї називають «Фу Шоу», в Японії - «Бушукон», в Малазії - «Лайамау Ярі», «Джерек Тангано», «Лайамау лінгтанг кератит», в Індонезії - «Дхірук Тангано», в Таїланді - «Сом-му» і у В'єтнамі «Фат-чте». Свою назву фрукт отримав завдяки схожості з формою руки. Найчастіше фрукт використовують як підношення в буддійських храмах або як талісман в будинках. Деякі різновиди фрукта можуть бути їстівні, але лише цілком або в якості доповнення до коктейлів.

10. Вугілля

вугілля

По-іншому це фрукт називається ямайським Танджаі вважається справжньою перлиною серед фруктів Ямайки. Своє малопривабливий назву фрукт отримав через свого непривабливого вигляду, але став справжнім делікатесом через смаку, який нагадує щось середнє між грейпфрутом і мандарин. Вугілля багатий корисними вітамінами і клітковиною.

11. Ноні

ноні

Фрукт, який може сміливо похвалитися не тількисмаковим багатством, але і кількістю назв в різних куточках планети: Велика Морінга, Індійська шовковиця, Корисне дерево, Сирний фрукт, Нону, Ноно. Цей фрукт росте на деревах, які належать до сімейства кавових. За формою Ноні схожий на картоплю з горбками. Аромат фрукта досить специфічний і нагадує запліснілий сир. Смак Ноні теж складно назвати приємним. У світі цінується через своїх корисних властивостей, благотворно впливають на організм людини.

12. Дульсе (Пальмарія)

Дульсе

Дульсе - це екзотична різновидводоростей, які найчастіше можна зустріти на узбережжях Тихого і Атлантичного океанів. На вигляд ці водорості нагадують прозорий червоний салат, який найчастіше вживають для ароматизації страв. У сушеному вигляді Дульсе замінюють чіпси. Водорості примітні тим, що містять величезну кількість білка в сухій масі. За смаком нагадують солодко-солону рибу.