Середньоазіатська вівчарка в домашніх умовах

Фахівці стверджують, що змістсередньоазіатської вівчарки будинку вимагає відповідальності і певних знань. Представники породи відрізняються складністю в вихованні та агресивністю по відношенню до незнайомців. Це пов'язано з тим, що порода створювалася для важких робіт на повітрі і охорони овечих отар. Сприятливим середовищем для алабая стануть котеджі, приватні будинки, промислові і військові об'єкти.

У домашніх умовах середньоазіатську вівчаркуслід постійно вигулювати по 2 3часа і забезпечувати інтенсивними тренуваннями. В іншому випадку пес може почати не слухалися хазяїна, гарчати на гостей і домочадців, кидатися на тварин.

Середньоазіатська вівчарка - догляд і виховання

Алабай відноситься на увазі молоссоідов тому йомувластиві завзятість, самостійність, впевненість в силах. Характер і якості середньоазіатської вівчарки спрямовані на те, щоб забезпечити охорону худоби, рухомої і нерухомої власності людини. Це виражається у високій територіальності, тобто дорослий «среднеазіатов» має на увазі під територією, що охороняється не тільки місце проживання, а й приміщення, в якому вона знаходиться 2-3 години, автомобіль господаря, його особисті речі і т.д. Поза особистої території пес байдужий до сторонніх.

Виховання алабая потрібно починати з ранньоговіку. Основні команди: «лежати», «фу», «місце» і «не можна» собака сприймає у віці 2 місяців. Команді «поруч» можна вчити в 3 місяці. До намордника алабая можна почати привчати з 4 місяців. Якщо немає можливості займатися з твариною, то краще доручити її кінолога. У разі якщо пес не буде добре видресируваний, він може стати загрозою для вашої суспільства і навіть вашої родини.

Важливу роль відіграє раціон средніазіатской вівчарки. У день дорослій собаці краще варити суп на основі м'яса (яловичина або телятина) і крупи. Включайте в раціон не жирну рибу і овочі.

Зверніть увагу на те вітамінні і мінеральнідобавки. Через нестачу в раціоні групи вітамінів А, E, C, ряду мікроелементів (кальцій, фосфор, натрій, йод) середньоазіатська вівчарка піддається таким хворобам як набряки кінцівок, глистяні інвазії, ожиріння і аритмія.