туркменська вівчарка

Величні і повні гідності алабаї відразузмушують відчувати до себе повагу. З таким величезним, схожим на лева псом, можна безпечно виходити на прогулянку. Варто йому на мить показати хоч краєчок іклів, як потенційний кривдник моментально ретирується подалі. Але ж вони ще й можуть блискавично кидатися на супротивника, тому шансів у ворога в сутичці з таким собакою майже немає. Що ж являє собою середньоазіатська вівчарка туркменський алабай, чи варто заводити представника цієї красивої породи у себе вдома?

Середньоазіатська вівчарка алабай - характер

Деякі запитують, чи є різниця міжтакими породами - середньоазіатська вівчарка, туркменська і алабай. Всі ці назви відносяться до одних і ті ж собакам, що володіє не тільки прекрасним видом, а й досить цікавим характером. Туркменські вівчарки вміють дуже швидко пристосовуватися до нових умов. Вони не будуть гавкати даремно, набридати, голос подають лише при дійсно реальної небезпеки. При цьому алабай НЕ буде істерично гавкати, він при вигляді чужого покаже голос, дасть зрозуміти свою міць і стане очікувати подальших дій незнайомця. Сам грізний погляд «азіата» красномовніше нескінченного гавкоту.

Туркменська вівчарка алабай стане хорошимсупутником для спортсмена. У бігу вони далеко не відстануть від коня, а в воді ведуть себе чудово, влаштовуючи з господарем веселі ігри. Багатьом подобається, як вони буксирують плавця, доставляючи від такої забави масу задоволення.

Територіальність у алабая вроджена, вартотрохи йому побути на даній ділянці, і пес сам почне його охороняти від чужинців. Друге його якість - консерватизм. Ці собаки люблять працювати в звичних умовах, чітко розуміючи свої завдання. Ще зі цуценят їх потрібно привчати до збагаченої середовищі, до машин, гучних вулицях. Інакше вирваний з знайомого оточення вихованець може проявити агресію.

Туркменська вівчарка - сильна тварина,змагатися у відкритому протиборстві з ним звичайній людині складно. Тому з ними потрібно поводитися делікатно, непомітно стати для собаки незаперечним авторитетом. Господар повинен для підопічного «азіата» перетворитися в ватажка, щоб він навіть в думках не міг уявити собі, щоб переглянути його силу. Тільки в цьому випадку ви від спілкування з алабай будете отримувати масу задоволення і не мати від геніального пса ніяких проблем.