дресирування алабая

Багато господарів і навіть професійні заводчикивважають, що порода собак алабай погано піддається будь-дресируванню. Аргументують це тим, що у алабаїв досить високий рівень інтелекту і будь-яка бездіяльність господаря, пов'язане зі зривом команди, собака сприймає як можливу поведінку, а далі вже змусити її робити те, що вона не хоче, буде вкрай складно.

Особливості породи алабай

Цуценя алабая можна видресирувати якщо пам'ятатиособливості цієї породи. Це пастуша собака, а значить, на генетичному рівні вона звикла жити в зграї з іншими собаками і виконувати те, чого хоче вожак зграї. Тому дуже важливо з перших днів показати, що саме ви - господар, і саме ваші команди щеня повинен бути виконаний. Досвідчені кінологи радять для цього гуляти з собакою в різних, невідомих йому місцях, а також возити собаку в машині, в громадському транспорті. У незнайомій обстановці будь щеня розгубиться, а ви, залишаючись спокійним і впевненим, покажете себе як справжній ватажок зграї, який може допомогти впоратися зі складною ситуацією.

Дресирування алабая в домашніх умовах

Виховання і дресирування алабая будується на вивченні декількох базових команд. Решта команд розучуються за бажанням господаря.

Перша і найсильніша команда для алабая - йогокличка. Потрібно домагатися, щоб при першому ж проголошенні її імені собака залишала всі справи і звертала всю увагу на вас. При розучуванні клички застосовується тільки позитивне підкріплення.

Коли кличка розучена можна приступити до вивченнякоманди «До мене!» Її вивчення має проходити на повідку, так як якщо собака спробує зірвати команду потрібно тихенько, не завдаючи болю, підтягнути її до себе, щоб алабай засвоїв - виконувати команду потрібно обов'язково. Команди «Сидіти!» І «Поруч!» Освоюється за тією ж схемою.

«Фу!», «Ні!» Або «Не можна!»Підкріплюються негативною дією (наприклад, посмикування за поводок). Потрібно особливо ретельно освоювати цю команду, щоб собака не могла зірвати її. Це допоможе зробити алабая безпечніше для оточуючих.