Виховання цуценяти алабая

На перший погляд, собака породи алабай здаєтьсягрізної і страшної, але насправді ці тварини дуже добрі і ласкаві. Особливістю цієї породи вважається самостійність і норовливий характер. Ці собаки вважаються однією з найдавніших порід і були виведені для охорони стада худоби від вовків і територій.

Виховання алабая в домашніх умовах

Вихованням цуценяти алабая слід займатися зсамого раннього віку. З огляду на те, що алабай відрізняється непростим, незалежним характером, йому вже з двох місяців слід показати, що ви переважає над ним, і ви - господар у домі. Покажіть собаці, що ви головний, і дайте йому зрозуміти, що команди слід виконувати беззаперечно. При спілкуванні з твариною необхідно дотримуватися особливий спокій і стриманість. Ця собака поважає врівноваженість, і якщо при дресируванні на неї підвищувати голос, то з її боку це буде розцінюватися як ваша слабкість, якої в подальшому вона обов'язково скористається. На початковому етапі виховання і дресирування алабая можна освоїти такі команди:

  • «Лежати»;
  • «Сидіти»;
  • «Голос»;
  • «Поруч»;
  • «Місце».

Вам знадобиться чимало часу, щоб твариназасвоїло матеріал, але в подальшому, собака буде миттєво підкорятися і виконувати вказівки. Дресируванням найкраще займатися в тих місцях, де немає відволікаючих чинників, тоді від собаки можна буде добитися особливої ​​зосередженості.

Алабай, або середньоазіатська вівчарка, як щеназивають цю породу, відрізняється відмінним складом розуму і високим рівнем інтелекту. Тому при правильному догляді і виховання алабая можете розраховувати на відмінну охорону вашого будинку і увагу відданого друга. На відміну від інших порід, ці собаки охороняють не тільки господаря, але і всю відведену йому територію.