Середньоазіатська вівчарка - характеристика породи

Середньоазіатська вівчарка, або ж алабай, як багато хто звик їх називати - це безстрашна, спокійна собака, з потужним охоронним інстинктом.

Характер середньоазіатської вівчарки

Можна дати таку характеристику породисередньоазіатської вівчарки: сильна, самостійна, розумна собака, віддана своєму господареві. Незважаючи на те, що алабаїв прийнято вважати бійцівськими собаками, вони досить спокійні і врівноважені. Середньоазіатська вівчарка має менш лютий і агресивний характер, на відміну від її близького родича - кавказької вівчарки. Алабай є домінуючою породою собак, вони м'яко і нейтрально можуть відноситься до інших тварин в будинку, але найчастіше виявляють агресію до чужих собакам. В силу своїх сторожових інстинктів, які у них дуже яскраво виражені, собаки підозріло і з недовірою ставляться до сторонніх людей. У сім'ї ж середньоазіатська вівчарка має м'який і трепетним характером, відмінно ладнає з членами сім'ї, ласкава по відношенню до дітей і завжди виступає в ролі їх захисників. Середньоазіатські вівчарки досить грайливі і активні, що також позитивно позначається в спілкуванні з дітьми.

Великий плюс характеру середньоазіатської вівчарки полягає в тому, що вони дуже розумні й розсудливі, відрізняються охайністю і не псують меблі.

стандарт породи

Середньоазіатська вівчарка має велике, масивнетіло з добре розвиненою мускулатурою. Пси більші за самок, їх зростання в холці може бути вище 70 см, у самок же - від 65 см. За стандартом породи середньоазіатської вівчарки допустимі будь-які забарвлення шерсті: від чисто білого до тигрового, плямистого в різних поєднаннях, крім коричневого і блакитного кольорів. Шерстяний покрив можуть мати як короткий (до 3-5 см), так і довгий (до 7-9 см).

Види середньоазіатських вівчарок

Вважається, що середньоазіатська вівчарка належить до групи пастуших порід догообразних собак і має одного спільного з ними предка - тибетського дога, тому до її видам можна віднести таких собак, як:

  • памірський пастуший дог;
  • памірських вівчарка;
  • туркменська вівчарка;
  • Середньоазіатська вівчарка - характеристика породи1

  • таджицька чабанська собака і деякі інші.

Особливості середньоазіатської вівчарки

Особливістю середньоазіатської вівчарки є їїрозмір і індивідуальність, можливо, буде некомфортно тримати його в міській квартирі. Собака краще почувається на вулиці, але не переносить спеку, тому алабай повинен мати доступ до тінистих місцях.

З собакою треба займатися з раннього віку, ібуде краще, якщо цим займеться професійний кінолог. Вам же варто частіше гуляти з собакою, давати йому можливість порухатися і розігнатися, але не забувайте про безпеку оточуючих людей і тварин.