Сторожові собаки для приватного будинку

Собака в приватний будинок потрібна, перш за все, для його охорони. Такий пес повинен відповідати декільком вимогам - бути великим і недовірливим до чужих людей, невибагливим і добре учнем.

Такими якостями володіють далеко не всі собаки -наприклад, тварини мисливських і «бійцівських» порід для охорони не підійдуть. Невдалим вибором будуть також собаки без підшерстя (боксери, добермани, кане-корсо і ін.), Яким взимку на вулиці доведеться несолодко. Собаки-рятувальники (ньюфаундленд, лабрадор, доберман) також не найкращі охоронці - вони абсолютно незлобиві по відношенню до людей, навіть стороннім.

Так які ж породи собак підійдуть в якості сторожових для приватного будинку?

Краща сторожова собака для приватного будинку - яка вона?

Кінологи рекомендують вибирати для охорони будинку одну з п'яти порід, описаних нижче:

  1. алабай (середньоазіатська вівчарка). У тварин цієї породи дуже розвинений територіальний інстинкт, тому вчити її захищати свій двір і будинок не доведеться. Однак алабаї можуть бути дуже примхливими, тому вам доведеться добре попрацювати над послухом такого вихованця. Починати навчання собаки-охоронця породи середньоазіатська вівчарка кінологи радять відразу ж, як тільки ви привезли її до себе в будинок.
  2. Сторожові собаки для приватного будинку1

  3. Московська сторожова. Назва цієї породи говорить сама за себе! «Москвичі» - відмінні сторожа, адже вони дуже сильні, злісні по відношенню до чужих і при цьому невибагливі в догляді. Правильно виховавши таку собаку, ви отримаєте не тільки гарного охоронця, а й відданого друга. З мінусів породи можна назвати певну потребу у фізичній активності: такий собаці потрібен рух, короткий ланцюг їй протипоказана.
  4. Сторожові собаки для приватного дому2

  5. ротвейлер. Хоч вони і відносяться до Гладкошерсті, у цихсобак добре розвинений підшерсток. Завдяки цьому вони комфортно себе почувають в умовах помірно холодної зими. Ротвейлер - недовірливий і пильний страж території, проте він може бути і дуже впертим. Це якість слід враховувати при дресируванні щеняти цієї породи.
  6. Сторожові собаки для приватного дому3

  7. Німецька вівчарка. Це універсальний варіант - дана породацілком підійде для охорони, адже вівчарки невибагливі і добре піддаються дресируванню. Загальновідомо, що вони ще й дуже розумні від природи, але це не означає, що вівчарки не потребують вихованні.
  8. Сторожові собаки для приватного дома4

  9. Завершує рейтинг сторожових собак для приватного будинку ердельтер'єр - порода середнього розміру. Цей «король тер'єрів» пильний і чуйний. Хоча сам по собі він не злісний, але свою територію захищає справно. Така собака стане не тільки надійним охоронцем, але ще і відмінним компаньйоном, спортсменом, мисливцем і другом для ваших дітей.
  10. Сторожові собаки для приватного дома5