Шпалери для ванної кімнати

У більшості випадків ванні кімнати оформляютькерамічною плиткою. Вона міцна і довговічна. Але є категорія людей, які намагаються внести затишок і родзинку навіть інтер'єр цієї кімнати. Створити його допоможуть про і.

Шпалери для ванної кімнати: бути чи не бути?

Зрозуміло, що використання шпалер для оформленняпростору дозволяє створювати незвичайні і приємні для ока інтер'єри. Але для кімнат з підвищеною вологістю слід підбирати оздоблювальні матеріали з особливою ретельністю. Такий метод оформлення має як сильні, так і слабкі сторони.

Серед недоліків очевидним є реакціяоздоблювальних матеріалів на умови підвищеної вологості. Багато видів шпалер мають паперову основу, яка абсолютно точно зіпсується при контакті з водою. Клей також може вступати в реакцію з вологою і набухати, залишаючи некрасиві горби або розлучення. За рахунок здатності шпалер вбирати пари вологи рано чи пізно ви можете зіткнутися з проблемою відшаровування.

Але навіть при всіх цих мінусах у шпалер для ванної кімнати є ряд переваг:

  • вартість матеріалу та роботи майстра на порядок нижче, ніж при використанні плитки;
  • поміняти шпалери набагато простіше і швидше, ніж оббивати плитку і заново вирівнювати стіни;
  • вибір малюнка, рельєфності або кольору набагато ширше і "поле для маневрів" значно збільшується.

Як бачите, такий варіант обробки стін приправильному підході цілком допустимо. Для того, щоб уникнути всіх вищеописаних проблем, досить дотримуватися простих правил. Найголовніше - підібрати правильні оздоблювальні матеріали для умов підвищеної вологості.

Намагайтеся уникати місць, де буде постійний і безпосередній контакт з водою: район ванни або душової кабінки, умивальники. Заздалегідь подбайте про хорошу вентиляцію приміщення.

Які шпалери можна клеїти у ванній?

Якщо ви вирішили, що цей варіант оформлення кімнати вам підходить, варто детально зупинитися на видах шпалер, які підійдуть для цих цілей.

  1. Рідкі шпалери у ванній кімнаті - останнє слово вінтер'єрної моді. По суті, це один з видів штукатурки на водній основі. Після того, як ви завдасте шар на стіну, він застигає і стає сприйнятливим до бризок води. Перед тим, як ви завдасте рідкі шпалери у ванній кімнаті, поверхні слід ретельно підготувати. Спочатку наноситься шар спеціальної грунтовки, а потім безбарвного водовідштовхувального лаку. Є кілька приводом вибрати саме рідкі шпалери в ванну. Очевидною перевагою є відсутність швів. Вони екологічні, не містять токсичних речовин.
  2. Вінілові шпалери для ванної відмінно зарекомендувалисебе в умовах постійної вологості. Навіть якщо ви періодично будете кропити їх водою, досить довгий час вони будуть зберігати свій первинний зовнішній вигляд, не кажучи про парі або дрібних бризках. Але таке задоволення коштує не дешево, хоча за свій довгий термін служби такі вологостійкі шпалери для ванної кімнати цілком окупають всі витрати.
  3. Миються для ванної часто використовують і накухні. Справа в тому, що такий вид має спеціальне водовідштовхувальне покриття, яке оберігає від набухання і деформації. Миються вологостійкі шпалери для ванної кімнати можна легко очистити від пилу або брудних розводів. Вони прослужать досить довго, практично не змінивши свого зовнішнього вигляду.
  4. Якщо ви не ставите цілей економії, а простохочете оформити інтер'єр шпалерами, то можна спробувати ще один унікальний вид - стеклообі. Вони взагалі не вбирають вологу. Даний варіант виготовляють зі скла без використання паперової основи. Їх можна пофарбувати, що дає можливість постійно оновлювати кімнату в будь-який зручний час.

вологостійкі шпалери для ванної кімнати 1

вологостійкі шпалери для ванної кімнати 2

вологостійкі шпалери для ванної кімнати 3

вологостійкі шпалери для ванної кімнати 4

вологостійкі шпалери для ванної кімнати 5

вологостійкі шпалери для ванної кімнати 6

вологостійкі шпалери для ванної кімнати 7

вологостійкі шпалери для ванної кімнати 8

вологостійкі шпалери для ванної кімнати 9