країни шенгену 2013

З тих пір, як Шенгенська угода булапідписано, подорожувати стало набагато зручніше. Як відомо, країни даної угоди скасували паспортний контроль під час перетину кордонів всередині шенгенської зони. Перед плануванням відпустки варто ознайомитися зі списком країн Шенгену і деякими нюансами.

Країни Шенгенської зони

На сьогоднішній день налічується двадцять п'ять країн, що входять в зону Шенгена. Для початку розглянемо список країн Шенгену:

 1. Австрія
 2. Бельгія
 3. Угорщина
 4. Німеччина
 5. Греція
 6. Данія
 7. Ісландія
 8. Іспанія (разом з нею автоматично входить Андорра)
 9. Італія (разом з нею автоматично входить Сан-Марино)
 10. Латвія
 11. Литва
 12. Ліхтенштейн
 13. Люксембург
 14. Мальта
 15. Нідерланди (Голландія)
 16. Норвегія
 17. Польща
 18. Португалія
 19. Словаччина
 20. Словенія
 21. Фінляндія
 22. Франція (разом з нею автоматично входить Монако)
 23. Чехія
 24. Швейцарія
 25. Швеція
 26. Естонія

Країни Шенгенського союзу

Варто розуміти, що є різниця між країнами, що входять в зону Шенгена, і країнами, що підписали угоду.

Наприклад, не скасували паспортний контрольІрландія з Великобританією, але підписали цю угоду. А Болгарія, Румунія і Кіпр ще тільки готуються його скасувати. Як відомо, є невеликі труднощі з північним Кіпром, тому вступ Кіпру до Шенгену, можливо, буде відкладено на невизначений термін. А вступ Болгарії та Румунії поки затримують Німеччина і Нідерланди.

У 2013 Хорватія вступила в Євросоюз. При цьому вона не вступила в зону Шенгену. Варто пам'ятати, що національна віза Хорватії і Шенгенська віза - це різні речі. Але в'їхати в країну по Шенгенською візою ви зможете до 3 грудня 2013 року. Вступ до зони Шенгену очікується приблизно до кінця 2015. Таким чином, список країн, що входять в Шенген, з 2010 року поки не змінився.

Виходить наступне: громадяни третіх країн отримують візу в одну з країн Шенгену в 2013 році і можуть на підставі цієї візи відвідати всі інші держави, які підписали угоди.

Країни Шенгенської зони можуть відвідувати:

 • громадяни будь-якої з країн шенгенської зони;
 • особи, у яких є віза будь-якої країни Шенгенської угоди;
 • громадяни третіх країн, де є безвізовий режим з будь-яким з держав Шенгенської угоди.

В інших випадках в країни Європи безШенгенської візи ви зможете потрапити за умови, що є безвізовий режим. Для громадян держав, що не входять в Шенгенський список, є певні обмеження.

Наприклад, обов'язково повинна бути запрошені візатільки тієї країни, яка стане вашим основним місцем перебування. І в'їжджати в країни з Шенгенської списку ви зобов'язані через країну, яка видала вам візу. Ви повинні бути готові до деяких труднощів, якщо доведеться добиратися транзитом. На митному огляді доведеться детально і чітко пояснити співробітникам митної служби мета вашої поїздки.

Дуже важливо перед поїздкою ще раз переглянути, в які країни потрібен Шенген. Справа в тому, що в єдину комп'ютерну базу потрапляють всі порушення. Якщо виникли порушення при паспортному

країни шенгенської зони

контролі в одній з країн Шенгену, в наступний раз вам можуть заборонити в'їжджати будь-яку іншу з цього списку або просто не видати візу.</ P>

Оформлення візи в країни Шенгену 2013

Для отримання візи ви повинні звернутися впосольство тієї країни, яка буде основним місцем перебування. Процес отримання та необхідні документи для громадян різних країн трохи відрізняються, але є і основні вимоги.

Ви повинні обов'язково заповнити Шенгенську анкету, надати всі документи із зазначенням мети візиту і підтвердженням вашої особистості, своє фінансове становище.