Музей Орсе в Парижі

Однією з визначних пам'яток Парижа ємузей Орсе (д'Орсе), в якому виставлені шедеври живопису і скульптури, відомі у всьому світі. У цій статті ви дізнаєтеся, які цікаві експонати варто подивитися в найвідомішому музеї мистецтв Парижа.

Музей Орсе розміщений в старій будівлізалізничного вокзалу в центрі столиці Франції на березі Сени. Ця будівля перетворювали і реконструювали за проектом італійця Гая Ауленті десять років, а в 1986 році музей відчинив свої двері для перших відвідувачів.

Невелика подорож по музею Орсе

У музеї зібрана рідкісна в світі колекціятворів мистецтва за період з 1848 по 1915 рік з різних місць Франції, а також інших країн. Тут предмети мистецтва (а їх понад 4 тисячі) розташовані на три поверхах музею в хронологічному порядку. Картини та скульптури відомі майстрів стикаються з маловідомими авторами. Уся колекція музею складається з картин імпресіоністів і постимпрессионистов, скульптур, архітектурні макетів, фотографії і предметів меблів.

Почніть своє подорожі з першого поверху музейд'Орсе, де розміщені скульптури таких майстрів, як Поль Гоген, Фредерік-Огюст Бартольді, Жан-Батист Карпо, Анрі Шапуї, Камілли Клодель, Пол Дюбуа, Емманюель Фремо і ін. З боків залу відокремлені два ряди невеликих кімнат, в яких знаходяться роботи відомих французьких живописців. Пару років тому на першому поверсі в одній з кімнат була розміщена «Майстерня» Гюстава Курбе, якого вважають засновником реалізму в живопису. Є кімната, повністю присвячена творчості Клода Моне, в ній зберігаються його картини «Жінки в саду», «Регата в Аржатей» і багато інших.

Другий поверх музею Орсе дає нам можливістьпознайомитися з картинами натуралістів і символістів, зразками декоративного мистецтва напрямки модерн, а також насолодитися скульптурними роботами Родена, Бурделя, Майоля. Обов'язково знайдіть статую танцівниці Дега і скандальну статую «Бальзак» Огюста Родена.

Третій поверх музею Орсе - це райське місце дляцінителів живопису. Тут ви можете отримати задоволення від картин таких геніальних художників як: Едуард Мане, Огюст Ренуар, Поль Гоген, Клод Моне і Вінсент Ван Гог.

Біля картини «Зоряна ніч над Роной» Ван Гогазавжди затримується багато відвідувачів, її вважають рідкісної перлиною колекції музею. Великий інтерес викликає також полотно Едуарда Мане «Сніданок на траві», яке шокувало громадськість 19 століття тим, що на ньому намальована оголена дівчина в компанії двох одягнених чоловіків. Крім того, на цьому поверсі в окремій галереї виставлені експонати східного мистецтва.

У музеї можна ознайомитися з постійною експозицією і тимчасовими тематичними виставками, а також проводяться конференції, концерти і спектаклі.

Години роботи музею Орсе

Перш ніж йти в музей Орсе, обов'язково уточніть його годинник роботи. Він закритий по понеділках, а в інші дні працює так:

  • четвер з 9:30 до 21:45;
  • в інші дні - з 9:30 до 18:00.

Вартість вхідних квитків в музей Орсе

Вартість квитків становить:

  • 11 євро - для всіх;
  • 8.5 євро: для туристів не з Євросоюзу віком 18-25 років і іноді у вечірні години;
  • безкоштовний вхід: для певних категорій громадян, для молоді - по четвергах з 18 годин, а в першу неділю місяця - для всіх.

Ще однією особливістю вхідного квитка в музей є те, що по при його покупці можна протягом декількох днів купити квитки зі знижкою в Національний музей Густава Моро і Паризьку оперу.

Якщо ви не є знавцем живопису і скульптури, то краще приєднатися до екскурсійної групи, тоді ви не тільки прочитаєте назви експонатів, але і дізнаєтеся багато цікавого.

В кінці 2011 року музей д "Орсе в Парижі відкривдля публіки нові галереї, які створювалися два роки. Було перероблено освітлення залів, тепер тут сучасне штучне освітлення, яке більше відповідає атмосфері буржуазних салонів і інтер'єрів, для яких і писалися полотна.

Збираючись в Париж, обов'язково відвідаєте найвідоміший музей живопису і скульптури д "Орсе.

Музей Орсе в паріже1

Музей Орсе в паріже2

Музей Орсе в паріже3

Музей Орсе в паріже4

Музей Орсе в паріже5

Музей Орсе в паріже6

Музей Орсе в паріже7

Музей Орсе в паріже8

Музей Орсе в паріже9

Крім музею Орсе в Парижі коштує погуляти по знаменитому району Монмартр і Єлисейських полях.