Найвища статуя в світі

Людство з давніх-давен прагнув створюватигігантські споруди, в тому числі скульптурні твори. Так висота легендарного Колоса Родоського, спорудженого древніми греками в гавані міста Родос, становила 36 метрів (висота 12-поверхового будинку) і вражала жили в минулі часи людей. Але знаменитої статуї далеко до сучасних скульптур, розміри яких в кілька разів більше.

Яка статуя є найвищою на Землі, іякі скульптурні твори входять в список найвищих статуй світу? Відповіді ви знайдете в даній статті. Необхідно відзначити, що в перелік включені монументи, що представляють об'єкт в повний зріст, в зв'язку з цим в списку відсутня, наприклад, бюстовое зображення імператорів Ян і Хуан висотою 106 метрів.

Топ: 10 найвищих статуй світу

 1. У книгу рекордів Гінесса скульптура «ВеснянийБудда », що знаходиться в китайській провінції Хенань, внесена як найвища статуя в світі і як найбільша статуя божества - Будди. Висота величезної скульптури разом з п'єдесталом становить 153 метрів, розміри фігури Будди - 128 метрів. На майбутнє є плани збільшити висоту найбільшої статуї в світі за рахунок постаменту. Витрати на реалізацію проекту склали 55 мільйонів доларів. Вага Будди близько 1000 тонн, і на його створення пішло 1100 мідних деталей.
 2. Найвища статуя в міре2

 3. Друге місце також займає статуя Будди. 130-метрова статуя Лаукун Сектуар розташовується в М'янмі в окрузі сікайн. Дивно, але споруда була споруджена без допомоги підйомних кранів.
 4. Найвища статуя в міре3

 5. На третьому місці також статуя Будди - Амітабхи,що знаходиться в японському місті Ушіку. Загальна висота величної споруди становить 120 метрів. Всередині конструкції діє ліфт, який здійснює підйом на оглядовий платформу. Про вражаючих розмірах статуї свідчить той факт, що кожен палець Будди має довжину 7 метрів!
 6. Найвища статуя в міре4

 7. На четвертій позиції 108-метрове скульптурнезображення богині Бодхисатвами, що знаходиться в Китаї в провінції Гуаньинь. Цікаво художнє рішення скульптури: тристороння статуя символізує присутність божества в минулому, сьогоденні і майбутньому, по суті, маніфестуючи безсмертя Будди.
 8. Найвища статуя в міре5

 9. Португальська статуя Христос-Король (Христос-цар),висота якої 103 метри, повністю відповідає скульптурному зображенню Христа в Ріо-де-Жанейро. Але найбільшою статуєю Ісуса Христа офіційно вважається скульптурна фігура Царя Христа в Польщі. Хоча висота скульптури 52 метра, але розташована вона на невеликому постаменті на відміну від португальського статуї. Зачаровує розмах рук богочеловека - відстань між кистями 25 метрів!
 10. Найвища статуя в міре6

  Найвища статуя в міре7

 11. Шосте-сьоме місця поділили патріотичніскульптури: кам'яна Батьківщина-Мати в столиці України Києві і залізобетонна «Батьківщина-мати кличе!» у Волгограді. Габарити величних постатей колосальні: висота кожної 102 метра. Волгоградська статуя є найвищою статуєю в Росії, а київська - України. Обидві жіночі фігури розташовуються в пам'ятних місцях: українська біля республіканського музею Великої Вітчизняної війни, а російська - в історичному ансамблі «Героям Сталінградської битви» на Мамаєвому кургані.
 12. Найвища статуя в міре8

  Найвища статуя в міре9

 13. Висота Сендай Дайканнон - скульптури богині Каннон в Японії, в районі Тохоку майже 100 метрів.
 14. Найвища статуя в світі10

 15. На почесному дев'ятому місці пам'ятник Петру I в Москві. Бронзово-сталевий монумент висотою 96 метрів зведений на штучному острові в межах Москви-ріки.
 16. Найвища статуя в світі11

 17. Всесвітньо відома американська 93-метровастатуя Свободи в Нью-Йорку завершує топ найвищих скульптурних статуй. «Леді Свобода» - подарунок США від Франції до вікового ювілею американської революції. З корони, до якої можна добратися по сходах, відкривається широкий огляд на гавань. У п'єдесталі обладнаний музей історії споруди, до якого піднімається ліфт.

Найвища статуя в міре12