Одним з найбільш відвідуваних місць Праги єКарлів міст, що з'єднує два історичних району міста: Старе Місце і Мала Країна. На ньому в будь-яку погоду багато людей і екскурсійних груп. Його описують такими прикметниками, як красивий, найстаріший і найвідоміший. Завдяки своїй красі, давньої історії, безлічі цікавих повір'їв і легенд Карлів міст обов'язково входить в екскурсійну програму Праги.

Карлів міст у Праге1

Карлів міст у Праге2

Історія Карлова моста

У 12 столітті на цьому місці був побудований Юдітін міст,носить ім'я королеви Ютти Тюрінгської. Через розвиток торгівлі і будівництва, з часом з'явилася потреба в більш сучасному спорудженні. Потім 1342 року майже повністю зруйнував цей міст. А вже 9 червня 1357 король Карл IV почав будівництво нового моста. За легендою дата і час закладення першого каменю Карлова моста в Празі були рекомендовані астрологами, і вони, записані по порядку, являють собою числовий паліндром (135797531).

Цей міст був частиною Королівської дороги, поякої майбутні правителі Чехії їхали на коронацію. У свій час тут проходила конка, потім, після електрифікації, трамвай, але з 1908 року всі транспортні засоби були зняті з рейсів по мосту.

Де знаходиться Карлів міст?

Дістатися та Карлова моста можна як на трамваї, так і на метро.

Безпосередньо до мосту підвозять трамваї №17 і№18, виходити з яких необхідно на зупинці Karlovy lázně. Також можна просто доїхати в історичну частину Праги, а далі пройти пішки. Для цього потрібно доїхати:

 • на трамваї до зупинок Staroměstská (№17 і 18) або Malostranská (№1, 8, 12, 18, 20, 22, 91);
 • на метро (гілка А) до станцій Staroměstská і Malostranská, які розташовані на різних берегах річки.

Опис Карлова моста

Карлів міст має такі розміри: довжина - 520 м, ширина - 9,5 м. Він стоїть на 16 арках і облицьований блоками з пісковика. Цей кам'яний міст спочатку носив назву - Празький міст, а з 1870 року отримав свою нинішню назву.

З двох кінців Карлова моста розташовані мостові вежі:

 • Староміська - розташована при вході на міст зсходу. Вона прикрашена гербами і фігурної пластикою, над воротами зображений водомороз, на другому поверсі розташовані скульптури святого Віта, монархів Карла IV і Вацлава IV.
 • Карлів міст у Праге3

  Карлів міст у Праге4

 • Малостранськую - дві башти із заходу, алепобудовані в різний час. Перша спочатку була в романському стилі, але в 16 столітті була перероблена під стиль Ренесанс. Друга (вище) вежа була закладена пізніше, в 15 столітті, вона по стилю і деталей схожа на Староместскую. Десь в кінці 14 століття були встановлені ворота між західними вежами.

Карлів міст у Праге5

Також міст прикрашений 30 поодинокими і груповимискульптурами кінця 17 - початку 18 століть. З ними пов'язані різноманітні повір'я. Наприклад, доторкнувшись до будь-якої скульптури Карлова моста і загадавши бажання, можна розраховувати, що воно здійсниться. Тут ще збуваються бажання у закоханих, які, стоячи на мосту, поцілуються.

Серед скульптур можна виділити:

 • статую Яна Непомуцького - найстарішу і відому з усіх. Вона присвячена шанованому в Чехії мученику, якого втопили в річці за наказом Вацлава IV.
 • Карлів міст у Праге6

 • «Бачення св. Луітгарди »- красива скульптурна група, автором якої є М. Браун.
 • Карлів міст у Праге7

 • «Розп'яття» - найдавніша група скульптур, яка розташована на місці хреста.

Карлів міст у Праге8

Деякі скульптури замінені сучасними копіями, а оригінали були поміщені в приміщення Національного музею.

Тут на мосту, прогулюючись неспішно, можна помилуватися на картини і прикраси місцевих художників, послухати вуличних музикантів і прикупити не тільки сувеніри, але і цінні твори мистецтва.

Карлів міст у Праге9

Карлів міст у Празі - це дійсно унікальна історична пам'ятка міста, яку варто обов'язково відвідати і загадати на ньому бажання.