як прати гірськолижну куртку

Куртки для гірськолижників і сноубордистіввідрізняються від звичайної верхнього одягу. Гірськолижні куртки мають спеціальну мембрану, завдяки якій вся волога (піт) виводиться назовні, а холод і вода зовні не проникає всередину. А значить, в такій куртці ви не замерзнете і не захворієте. Звичайно ж, і догляд за гірськолижної курткою потрібен особливий, щоб вона не втратила свої первинні властивості.

Як правильно випрати гірськолижну куртку?

Ось кілька рекомендацій з приводу того, як прати гірськолижну куртку:

  1. Етикетка. Виробник завжди вказує повну інформацію про прання і догляд за одягом.
  2. Порошок. У мембрані куртки містяться спеціальні пори,через які і виводиться назовні волога. Щоб ці пори не забилися, не використовуйте при пранні порошки з відбілювачем. Для прання гірськолижної куртки підійде спеціальний порошок або спеціальний миючий засіб для мембранних речей.
  3. Прання. Якщо на етикетці куртки зазначено, що дозволенапрати у пральній машині, краще встановити щадний режим без віджиму і сушіння. Це збереже структуру мембрани. Якщо ви перете вручну, використовуйте також спеціальні засоби або звичайне мило, якщо забруднення незначно.
  4. Температура води. При якій температурі прати гірськолижну куртку повинно бути вказано на етикетці. Зазвичай вона обмежується 30-40 градусами.
  5. Сушка. Гірськолижну куртку потрібно сушити в розправленомувигляді, повісивши на білизняний мотузці або поклавши на чистий рушник. Після того, як куртка висохне, рекомендується нанести на неї DWR - водовідштовхувальне просочення. Якщо ви завдасте її на брудний матеріал куртки, водовідштовхувального ефекту ви не досягнете.
  6. Прасування. Гірськолижну куртку ні в якому разі не можна гладити. Під дією високої температури може розплавитися верхня синтетична тканина і пошкодитися мембрана.