Як очистити шкіряну куртку

Всі шкіряні речі довговічні і практичні. Але в той же час вони забруднюються і вимагають періодичної чистки. Прати їх не рекомендується, так як від води шкіра стає зморшкуватою і навіть може растрескаться. А якщо річ біла, то проблема, як очистити шкіряну куртку, постає дуже гостро. Давайте з'ясуємо, як же очистити шкіру.

Як очистити натуральну і штучну шкіру?

Куртки з натуральної шкіри не можна чиститизасобами, що містять розчинник, так як від цього фарба може знятися. Оптимальний варіант - почистити куртку чистим спиртом. А ось штучну шкіру або замшу слід чистити губкою, змочивши її в розчині миючого засобу для вовни або шовку.

Перед початком чищення спробуємо видалити плями з шкіряної куртки (якщо вони є). Масляні сліди можна протерти ганчіркою, змоченою в бензині. Чорнильне забруднення видаляється спиртом.

Шкіряний виріб буває не дуже брудним, тодіможна протерти його вологою губкою, а потім насухо витерти м'якою ганчіркою. Якщо це не допоможе, спробуйте очистити шкіру водою з милом. Хороший ефект надає лимонний сік. Протріть їм шкіряну куртку, і вона стане чистою і блискучою. У тих випадках, коли шкіра на вашій куртці стала сухою і грубою, можна це виправити, протерши її губкою з сумішшю води і гліцерину. Це очистить її, а гліцерин ще й пом'якшить шкіру.

Світлу або білу шкіряну куртку можна очистити молоком. Слідів від молока на світлому не залишиться, а шкіра стане м'якше і еластичнішою.

Як очистити комір шкіряної куртки?

Комір - це та частина куртки, яказабруднюється швидше за все. Щоб його очистити, візьміть на вологу м'яку ганчірочку щіпку соди і протягом 1-2 хвилин обережно потріть забруднене комір. Щоб комір не так сильно забруднюється, під верхній одяг красиво зав'яжіть шарф.

При будь-якому способі очищення слід пам'ятати, щоволога шкіра легко розтягується, тому її не можна сильно терти. А після чистки потрібно повісити куртку при кімнатній температурі і дати їй повністю висохнути протягом доби.