риба метелик

Риба-метелик - рибка з оригінальною назвою,що мешкає як в морських водоймах, так і в прісних водах і акваріумах. Залежно від місця існування вона має різні забарвлення і форму тіла. Свою незвичайну назву рибка отримала через яскравого забарвлення і великих плавців, що нагадують крила.

Опис видів риб-метеликів

Морська риба-метелик - невелика, але дуже яскраварибка, що мешкає в живій природі. У природному середовищі цих рибок можна зустріти між коралових рифів, де їх краса підсвічена променями сонця і прозорою водою. Риби-метелики вважаються одними з найяскравіших видів на Землі, ніж та заслужили свою назву. За будовою морські риби-метелики відрізняються приплюснутим тілом і довгим спинним плавцем.

Риба-метелик прісноводна зустрічається найчастішев стоячій воді, поширена на Африканському континенті і за яскравістю забарвлення поступається своїм морським побратимам. Прісноводна риба-метелик отримала свою назву через широких плавників, які нагадують крила метелика. Крім того, цей вид рибки вміє пролітати над водою невеликі відстані. Такі вміння відрізняють рибок-метеликів від інших мешканців водойм.

Вимпела риба-метелик зустрічається також в живійприроді серед рифів і в глибоких протоках. Дорослі особини ведуть парний спосіб життя, тоді як молодь вважає за краще жити поодинці. Вимпела риба-метелик має оригінальне забарвлення. Її приплюснуті високе тіло забарвлене в білі і чорні смуги, а задній плавник - в жовтий колір.

Акваріумна риба-метелик - це найчастішепрісноводна риба. Її тіло нагадує форму човна і в довжину досягає 10 см. За забарвленням акваріумні рибки не відрізняються яскравістю, мають зазвичай сірий, сіро-зелений або забарвлення коричневих відтінків.

Акваріумна риба-метелик відрізняється такий же стрибучістю, як і її морські побратими. Саме тому рекомендується тримати акваріум закритим.

Зміст риби-метелики

Риба-метелик не любить жити з особинами іншого виду. Дрібні рибки можуть бути сприйняті рибою-метеликом як корм, а з великими вона може вступати в бої за територію. Чи не поселяються і тих рибок, які обкушують чужі плавники, так як від плавників-крил в такому випадку нічого не залишиться. Як сусідів для метелики підійдуть види, що мешкають на дні (наприклад, сом).

Акваріумні риби-метелики вимогливі до обсягуакваріума. Зазвичай це 80-100 літровий акваріум на кілька особин. Ідеально, якщо одна рибка мешкає в 40-літровому об'ємі. Акваріум повинен бути щільно закритий скляною кришкою без прорізів, щоб рибка не могла вискочити з води і порізатися.

Риби-метелики люблять теплу воду, температура вакваріумі повинна досягати + 25-30 С. Що стосується рослин, то рибкам необхідні широколисті види. Рівень води повинен бути невисоким, тоді рибки будуть відчувати себе спокійно і більшу частину часу проводити між заростями рослин.

вимпела риба метелик

Воду слід міняти щотижня на 15-20%, забезпечуючи при цьому хорошу фільтрацію акваріума. Грунт для риби-метелики не має вирішального значення, так як на дно вона практично не опускається.

Годування - важливий процес в змістірибок-метеликів. У природі вона вважає за краще підбирати з поверхні води комах, тому на корм на дні не звертає уваги. Занадто дрібний корм теж не підходить для годування. Можна використовувати великий корм пластівців, а також додавати в раціон коників, мух, тарганів.

В акваріумах з морською водою містять також вимпела рибок метеликів. Ці види відрізняються більш яскравим забарвленням. Наприклад, в морському акваріумі може оселитися лимонна риба-метелик яскраво-жовтого кольору.