Домашні черепахи

У сучасному суспільстві вже нікого не здивуєшвмістом черепахи в домашніх умовах. Ці тварини ще не стали настільки популярні, як кішки, але все більше і більше людей заводять черепах в якості домашніх вихованців. Виявляється, черепахи - надзвичайно чуйні створення. Вони відмінно уловлюють настрій господаря і люблять, коли їх гладять. При доброму ставленні і правильному догляді черепаха здатна стати одним людині.

Придбати черепаху можна в будь-якому зоомагазині. Як правило, в якості домашнього улюбленця заводять або водну красноухую черепаху, або сухопутну середньоазіатську черепаху. Інші види цих тварин зустрічаються набагато рідше і гірше пристосовуються до домашніх умов. Тому не варто шукати собі незвичайного екзотичного улюбленця серед черепах.

Зміст сухопутних черепах в домашніх умовах

Сухопутна черепаха будинку - досить частеявище. Для того щоб сухопутна черепаха була здоровою і активною, її слід утримувати в тераріумі. Не обов'язково купувати дорогу модель, як вдома черепасі цілком підійде старий акваріум. Дно тераріуму необхідно засипати грунтом на 5 см, щоб черепаха могла рити собі нору. Також, в тераріумі має бути невелике укриття, в якому тварина зможе сховатися при необхідності.

Зміст водної красноухой черепахи в домашніх умовах

Для красноухой, як і для будь-якої іншої водноїчерепахи, необхідний просторий акваріум. В акваріумі для домашньої черепахи в обов'язковому порядку повинен бути передбачений ділянку суші, на який тварина може піднятися. Воду в акваріумі слід регулярно міняти. Водні черепахи відчувають себе комфортно в домашніх умовах тільки в чистій воді.

Зміст болотяної черепахи в домашніх умовах

Цей вид поширений у водоймах нашої країни,але потрапляє в квартири набагато рідше своїх заморських друзів. Болотяна черепаха є водною і потребує акваріумі з водою. Велику увагу слід приділяти харчуванню тварини - болотяна черепаха є яскраво вираженим хижаком і від однієї зелені швидко ослабне і захворіє.

Рекомендації щодо змісту сухопутною і водною черепахи будинку

  1. У черепахи завжди повинна бути чиста вода для пиття. Навіть якщо тварина п'є зовсім небагато, воно ніколи не повинно відчувати сильну спрагу;
  2. Над акваріумом або тераріумом необхіднорозташувати лампу, яка буде підтримувати потрібну температуру і освітленість. Для цієї функції цілком підійде малопотужна лампа розжарювання. Світло лампи повинен бути спрямований на один конкретний кут тераріуму або на острівець в акваріумі. Лампа повинна підтримувати температуру максимально наближене до природного для черепахи - від 22 до 30 градусів.
  3. Домашню черепаху не варто випускати насамостійну тривалу прогулянку по квартирі. Такі прогулянки в більшості випадків закінчуються хворобою тваринного через протяги в будинку. Крім цього в темряві на черепаху можна легко наступити.
  4. При змісті морських і червоновухих черепах вдома, в акваріумі в обов'язковому порядку повинен бути обладнаний острівець суші. Без нього черепахи можуть

    Домашні тварини черепахи

    потонути.
  5. В одному тераріумі ні в якому разі не можна утримувати кількох черепах різного розміру.
  6. Для тварин не слід використовувати ту ж посуд, що і для людей.

Практика показала, що черепахи - відміннідомашні тварини та добре співіснують поруч з людиною. Для господарів головне - не забувати, що черепахи, як і інші вихованці, потребують дбайливого догляду, любові і ласки. Тільки тоді черепаха зможе прожити довге життя в домашніх умовах.