Чим годувати черепаху

Чим годувати домашню сухопутну і водну черепаху? - це питання цікавить і новоспеченихвласників тварин, і тих, хто тільки збирається завести домашнього улюбленця. Дійсно, догляд та годування черепах - це важливі питання, від яких залежить стан і здоров'я тварини.

Фахівці поділяють черепах на 3 групи в залежності від типу їх харчування:

 1. Хижі. Споживають 80-90% тваринної їжі і 10-20% рослинної їжі. До хижим відноситься більшість видів водних черепах;
 2. Всеїдні. Споживають 50% тваринної і 50% рослинної їжі. До всеїдних належать болотні черепахи і напівводні;
 3. Травоїдні. Споживають до 90% рослинної їжі і близько 10% тваринної. До них відноситься більшість видів сухопутних черепах.

При годуванні черепах невідповідною для їх виду їжею, часто трапляються неприємності зі здоров'ям тварини - проблеми з травленням і обміном речовин.

Чим годувати сухопутну черепаху?

Сухопутні черепахи в переважній більшостівідносяться до травоїдним. Найпопулярнішою домашньої сухопутної черепахою є середньоазіатська. Вона легко пристосовується до домашніх умов і не вимагає підвищеної уваги.

Основою годування сухопутних черепах єзелень. Тварини люблять салатні листя, стебла кульбаби, мелісу і подорожник. У раціоні сухопутної черепахи в невеликій кількості повинні бути присутніми фрукти

Чим годувати морських і червоновухих черепах?

З усіх водних черепах в домашніх умовах найчастіше зустрічається червоновуха черепаха. Набагато рідше - болотні і морські черепахи. Всі ці види відносяться до хижої групі.

Найкраще для годування красноухой черепахипідходить нежирна риба. Рибу слід нарізати на маленькі шматочки і отримувати від неї великі кістки. Дрібні кістки корисні для черепах. На одне годування в тиждень водним червоновуха черепаха слід давати яловичу або курячу печінку. Важливу роль в повноцінному харчуванні красноухой черепахи грає м'ясо. Тваринам слід давати куряче м'ясо і яловичину в відварному вигляді, а також, крабове м'ясо, жаб і мишей. Періодично черепах потрібно годувати невеликими равликами, жуками, хробаками.

Чим старшою стає червоновуха черепаха, тимбільшу кількість рослинної їжі повинно включатися в її раціон. З віком ці тварини стають всеїдними і потребують значно більшій кількості зелені.

Чим годувати черепаху взимку?

Черепахи погано переносять холоду, короткийсвітловий день і відсутність природного сонячного світла. У такі періоди їх харчування повинно бути максимально різноманітним. Фахівці рекомендують взимку кілька разів на тиждень давати черепахам спеціальні полівітаміни.

Основні правила годування черепах:

 • черепах не рекомендується годувати з рук. вони за

  Червоновуха черепаха годування

  лічені дні звикають до рук людини і відмовляються харчуватися самостійно;
 • коли тварина приймає їжу, його не повинні дратувати гучні звуки і різкі запахи. Це, також, призводить до проблем з травленням у черепахи;
 • найкращим часом для годування черепахи є ранкові години;
 • миска, в якій знаходиться їжа для черепахи, повинна міститися в чистоті;
 • до 2 років черепах слід годувати щодня, більш старших особин - 3-4 рази в тиждень.