Як доглядати за черепахою

Перед тим, як придбати черепаху, кожномумайбутньому власнику слід ознайомитися з основними правилами догляду за цими тваринами. На відміну від звичних для нас кішок і собак, черепахи набагато комфортніше почуваються на волі. Крім того, черепахи потребують постійного теплі і сонячному світлі. Тому важливо створити для цих тварин максимально комфортні умови проживання. В сучасних зоомагазинах можна легко придбати черепаху. Як правило, в домашніх умовах утримуються сухопутні і водні черепахи, рідше - болотні. Кожен з цих видів черепах вимагає окремого догляду і особливих умов утримання. У цій статті ми розповімо вам, як доглядати за найпопулярнішими видами домашніх черепах.

Як доглядати за сухопутної домашньої черепахою?

Догляд за сухопутної домашньої черепахою полягаєв створенні комфортних умов проживання, повноцінне харчування і дотриманні гігієни тварини. Найпоширенішою сухопутної домашньої черепахою є середньоазіатська черепаха. Догляд за середньоазіатської черепахою будинку займає небагато часу, але вона вимагає регулярного уваги.

В першу чергу, кожен господар повинен знати, щосухопутна черепаха повинна жити в спеціальному тераріумі. Думка, що черепаха може вільно розгулювати по квартирі і жити на підлозі є вкрай помилковим. На жаль, незнання цього важливого умови нерідко призводить до загибелі черепахи. Ці тварини більше за інших схильні до різних вірусних захворювань і застуд, які легко можуть здолати черепаху на підлозі на протязі. Крім того, нерідкі випадки, коли господар в темряві настає на свого домашнього улюбленця.

При виборі тераріуму для сухопутної черепахи,слід враховувати, що його ширина повинна бути в три рази більше, ніж ширина тварини. У тераріумі повинен дотримуватися температурний режим - від 22 до 32 градусів. Дно тераріуму слід присипати грунтом товщиною не менше 3 см. На грунті необхідно помістити невелику коробку, в якій черепаха зможе сховатися. У теплий літній час сухопутну черепаху можна вигулювати на свіжому повітрі, бажано в траві. Взимку - над тераріумом слід розміщувати спеціальну лампу, яка прогріває грунт і створює імітацію сонця.

Сухопутним черепахам не слід стригти кігті - вони їм необхідні для того щоб копати нори. Грунт в тераріумі потрібно періодично замінювати, але не частіше ніж 1 раз на місяць.

Годувати сухопутну черепаху необхідно рослинною їжею, кашами, іноді м'ясом і рибою.

Як правильно доглядати за водною черепахою?

У домашніх умовах найчастіше зустрічаєтьсячервоновуха водна черепаха. Догляд за красноухой черепахою, в першу чергу, полягає в створенні відповідного житла. Ідеальним будинком для цих тварин вважається спеціальний акватераріум з невеликим острівцем. Червоновуха черепаха обожнює плавати і 90% часу проводить у воді. Проте, відсутність в акваріумі невеликої ділянки суші може привести до того, що тварина потоне. Над острівцем слід розташувати лампу, яка буде підтримувати температуру 25-28 градусів.

Догляд за водними червоновуха черепаха полягає і в створенні правильного раціону харчування для тварини. Червоновуха черепаха повинна отримувати і рослинну, і тваринну їжу. Причому, ця їжа

Догляд за водними черепахами

повинна бути різноманітною. Якщо годувати тварину постійно одним і тим же кормом, воно швидко захворіє.</ P>

В акваріумі для черепах слід міняти воду один раз на місяць. У великих акваріумах фахівці рекомендують розміщувати спеціальні фільтри для води.

Черепахи є надзвичайно чуйними тваринами. Вони швидко прив'язуються до своїх господарів і стають справжніми друзями для людини. Тому догляд за морськими і сухопутними черепахами повинен бути в радість їх власникові. Тільки тоді тварина буде відчувати себе комфортно в домашніх умовах.