чим годувати сухопутну черепаху

Виявляється, якщо черепаху неправильно годувати,вона починає вередувати, погано є або ж зовсім відмовляється від їжі. Середньоазіатські або степові черепашки не виняток. Для того щоб ваш улюбленець почував себе вільно, грамотно збудуйте раціон харчування малюка.

Чим годувати сухопутну середньоазіатську черепаху?

Почнемо з того, що абсолютно всі черепахи люблятьрослинну їжу. Серед корисних рослин числяться капуста, гарбуз, кавун, диня, салат, яблука і кульбаби. Чи не відмовляться і від ягід - малини, вишні та полуниці. Молоко з вимоченим в ньому білим хлібом теж припаде до смаку панцирної тварині.

Чим ще можна годувати черепаху? Кальцій необхідний для побудови і підтримки фортеці кісткового покриву - панцира. Тому свіжий сир обов'язково повинен бути присутнім в меню. Манна і гречані каші з користю збагатять список продуктів харчування.

Не думайте, що черепахи вегетаріанки. Вони їдять абсолютно все. Тому потрібно бути дуже акуратним при оформленні тераріумів. Адже практично всі, що туди потрапить, буде «випробувано». Так от, не позбавляйте вихованця білкової їжі. Достатньою однієї столової ложки сирого фаршу або половинки круто звареного яйця. Але чим годувати домашню сухопутну черепаху саме м'ясом, яке їй шкідливо, заповните недолік білка, замінивши погано впливає на нирки продукт справжнім черв'ячком, яким годують акваріумних рибок. Але не перестарайтеся. Будь-яка їжа тваринного походження може привести до розладу травлення. А краще поповнити черепашачу кухню бобами, багатими рослинним білком.

Чи не переповнюйте раціон черепашки помідорами, огірками і морквою. Вони їх не люблять. Це легко пояснюється, адже на волі ці тварини їдять ягоди, пустельні рослини або падалицю.

Чим годувати сухопутну черепаху взимку?

Зазвичай взимку черепахи впадають в сплячку. Але вдома в цей холодний період досить тепло. Тому черепашка не спить, а просто стає повільною. Чим же годувати в цей період сухопутну черепаху будинку?

Продукти харчування можна залишити ті ж. Але не дивуйтеся, якщо ваш маленький друг не зможе осилити річну денну норму. Приблизний добовий раціон можна перерахувати на зимовий період, і буде він виглядати приблизно так:

  • морква - 30 грам,
  • картопля варена - 20 грам,
  • капуста - 30 грам,
  • білий хліб - 20 грам,
  • риб'ячий жир - 0,5 грам,
  • буряк - 20 грам.

Тільки не забудьте влітку збагатити цей список травами, наприклад, кульбабою, листя якого можна нарвати далеко від жвавої і забрудненої траси і міста.

Чи потрібно поїти сухопутну черепаху?

Ми розповіли вам, чим годувати домашніхсухопутних черепах. Але, адже їм потрібна і вода, хоча п'ють вони досить рідко: одні - раз в одну - два тижні, іншим вистачає і одного «побачення» з водою в місяць. Частота, з якою треба влаштовувати водні процедури, залежить від того, що їсть тварина протягом певного періоду часу.

ніж можна годувати сухопутну черепаху

Якщо це капуста, то клітини черепашачого тілаотримують достатню кількість вологи, і «купатися» доведеться рідше. А ось якщо більшу частину денного раціону складає білий хліб - ванночки треба влаштовувати трохи частіше.</ P>

Хоча, щоб не ламати голову, організовуйтечерепашке банний день раз на тиждень-півтори. Налийте в таз воду трохи менше, ніж на сантиметр. Носик вихованця повинен знаходитися вище рівня води, щоб сухопутний житель нашої планети не задихнувся. Посадіть тварина в воду і залиште його насолоджуватися на півгодини. Повірте, цього часу цілком достатньо, щоб крихітка встиг і напитися, і скупатися.