Чим годувати красноухую черепаху?

Яких тільки тварин не тримають в малогабаритнихміських квартирах! Собаками і кішками вже нікого не здивувати. В особливому фаворі зараз - різні плазуни, зокрема, черепахи. Вони підкуповують своїм спокоєм і величністю. Деякі з них, наприклад, красноухие черепахи, живуть до 30 років, а нерідко - навіть більш того. Вони дуже розумні - набагато розумнішими за інших своїх панцирних родичок. Напевно, саме тому вони так популярні й улюблені.

У них дуже цікава і виділяється зовнішність: зелений (у молоді) або жовто-бурий (у старших особин) забарвлення панцира, міцні лапи, а головне - яскраво-червоні смужки на голові, які за своєю формою віддалено нагадують вуха. Та й розташовані вони приблизно там же - по обидва боки голови.

Середовище проживання

Ідеальним житлом для червоновухих черепах єакваріуми або акватераріумах. Вони повинні бути облаштовані таким чином, щоб черепахи, при бажанні, мали можливість занурюватися в воду і відпочивати на суші - на якомусь зручному камінчику. До речі, красноухие черепашки досить прудкі, вони здатні швидко пересуватися, минаючи перешкоди. Вони прекрасно бачать, в тому числі і своїх потенційних кривдників, з якими здатні розправитися за дві секунди за допомогою своїх досить гострих кігтів.

Дуже смачний лист капустяний

До речі, красноухие черепахи не мають зубів. Але це не заважає їм мати прекрасний апетит. Багато людей жваво цікавляться, чому ж можна годувати черепаху красноухую. Гарна новина полягає в тому, що ці симпатичні представниці царства земноводних не дуже-то перебірливі в їжі. Вони з задоволенням поїдають зелень, в тому числі озерну ряску, акваріумні водорості. Щоб ці маленькі ненажери не порушували екосистему акваріума, їх треба забезпечувати зеленню ззовні. Так, вони з апетитом лопають капусту, салат. Можна спробувати «підсадити» їх на морквину. Головне, щоб всі продукти були свіжими - без найменшої термообробки.

Краще ласощі - риба

Однак ніяка зелень не замінить черепахам рибу,адже вони - справжнісінькі хижачки. Тут потрібно відразу уточнити, який рибою годувати красноухую черепаху. Якби нічого поганого не вийшло, черепашкам краще не давати жирну рибу типу мойви або скумбрії. Вона-то напевно їм сподобається, ось тільки після такого частування черепасі може знадобитися допомога ветеринара. Тому краще обмежитися дієтичними видами риби - хеком, минтаєм, нарізавши їх дрібними шматочками разом з кістками. Щодо того, в якому вигляді краще давати рибку - сиром або проваренном, - єдиної думки не існує. Одні фахівці говорять, що вона обов'язково повинна бути сира, інші наполягають на тому, що варена. Але і ті, й інші в один голос говорять, що вживаючи одне тільки м'ясо (не забуваємо, що мова - про хижачка), черепахи «запрацюють» собі рахіт та й годі.

Меню для черепашат

Як часто годувати красноухую черепаху, залежить, впершу чергу, від віку вихованців. Будь-яка малеча - і у людей, і у собак, і у черепах - інтенсивно росте і практично постійно хоче їсти. При кожній годівлі засікаємо час - близько 30 хвилин. Рівно стільки потрібно черепахам, щоб вдосталь наїстися. Залишки їжі з акватераріума видаляються з метою підтримки чистоти.

Чим годувати красноухую черепаху 1

До речі, годувати черепах краще в окремому тазі - так зручніше і чистіше.</ P>

Нерідко виникає питання, чим годувати маленькихчервоновухих черепах. Тими ж кормами, що і дорослих: різаними хробаками, рибою, креветками. Можна пригощати їх спеціалізованим кормом, який продають в зоомагазинах.

День через день

Відповідаючи на питання, скільки разів в день годуватикрасноухую черепаху, зауважимо, що головне - не забувати їх взагалі годувати. Малюкам необхідно давати їжу один раз в день, дорослим же особинам досить буде і 3-4 раз в тиждень. Звичайно, за умови, що в акватерраріуме буде досить «паші».