У красноухой черепахи опухли очі - як лікувати

Іноді власники червоновухих черепах стикаютьсяз ситуацією, коли у їх улюбленця опухають очі або з'являються набряки під очима. Звичайно ж, проблема потребує вирішення, але що робити, яку надати допомогу, якщо у черепахи опухли очі?

Лікування червоновухих черепах - опухлі очі

Першою причиною, чому у красноухой черепахиопухли очі, можна назвати недостатню кількість в раціоні харчування каротіноемкіх кормів - морква, печінка, молоко, яєчний жовток. Попросту кажучи - авітаміноз. Ще однією причиною проблем з очима у червоновухих черепах може бути порушення умов змістів - недолік ультрафіолетового опромінення, брудна вода, низька температура навколишнього середовища.

Цілком зрозуміло, що виникає питання, як лікуватикрасноухую черепаху, якщо у неї боліли очі? Перш за все, якщо причина в неналежному догляді, то перегляньте своє ставлення до цього моменту, і забезпечте своєму вихованцеві максимальний комфорт. Під час лікування ослаблене тварина слід відокремити від інших одноплемінників, якщо ви утримуєте кілька особин. Кілька разів в день слід проводити водні процедури у вигляді ванн з температурою води 26 - 28 °. При визначенні авітамінозу призначають внутрішньом'язові ін'єкції вітаміну А, курс прийому яких визначається лікарем в залежності від тяжкості захворювання. Очі рекомендується 2-3 рази на день промити розчином борної кислоти, а в запущених випадках рекомендовані очні мазі з антибіотиками.

І, звичайно ж, подбайте про повноцінний раціонживлення. Оскільки красноухие черепахи не є 100% -ми хижаками, їх раціон можна урізноманітнити різної рослинною їжею, багатою на вітаміни. Запропонуйте своєму вихованцеві ряску, кушир (їх, до речі, можна вирощувати самостійно в окремому акваріумі). Із задоволенням черепахи поїдають листя салату, капусти, кульбаби або конюшини, шматочки свіжого огірка або кавунових кірок. А в якості профілактики хвороби можна рекомендувати додавати в корми вітамінні препарати.