Що їдять водні черепахи в домашніх умовах

Якщо ви тільки вирішили стати заводчиком черепах,то питання про те, що їдять водні черепахи в домашніх умовах, неминуче повинен встати перед вами ще до придбання цих вихованців. Адже необхідно зважити всі «за» і «проти» і вирішити, чи зможете ви забезпечити своїм новим домашнім тваринам відповідну і здорову дієту.

Що їдять водні домашні черепахи?

Найбільшою популярністю зараз користуютьсядомашні красноухие черепахи, тому питання харчування ми розглянемо саме на цьому прикладі (їх дієта практично збігається з харчуванням черепах інших водних видів).

Отже, що ж їдять водні красноухие черепахи? Раціон червоновухих черепах повинен включати, в першу чергу, велика кількість тваринної їжі, так як вони хижаки. Співвідношення має бути приблизно в межах 70% на тваринний корм і 30% на рослинні добавки. В якості такої їжі підійде нежирне м'ясо, риба, морепродукти (молюски, креветки), прісноводні равлики. Деякі господарі дають ще варену ковбасу і сосиски, а також котячий або собачий корм, але таке харчування не можна вважати корисним. Як рослинних компонентів підійдуть різноманітні види водоростей, листя кульбаби, огірки або шматочки помідорів, різні сорти салатів. Варто також звернути увагу на готові кормові суміші для черепах. Вони містять збалансований за компонентами, вітамінами та мінералами раціон, однак постійно тримати черепаху на дієті з сухого корму все ж не варто, краще додавати його час від часу для профілактики авітамінозу.

Режим годування водних черепах

Існують рекомендації про те, що маленькихчерепах потрібно годувати 1 раз в день, а великих - 3. Однак досвідчені заводчики рекомендують поспостерігати за вашими вихованцями. Вони самі дадуть зрозуміти, скільки разів в день їх потрібно годувати. Для кого-то це раз в два дні, для кого-то два рази в день. Зазвичай, коли черепахи голодні, вони починають рухати предмети в акваріумі, голосно падати з острівця в воду, штовхати скло стінок. Годувати черепах потрібно кожен раз в один і той же час, і давати стільки їжі, скільки черепаха зможе з'їсти за один раз. Це вбереже вас від розвитку гнильних процесів в акваріумі, пов'язаних з розкладанням харчових відходів, вода буде набагато довше залишатися прозорою, а черепашке ні загрожувати багато небезпечні інфекції.