порода собак алабай

Алабай, або середньоазіатська вівчарка, відноситься донайдавнішої породі бійцівських і сторожових собак, історія породи налічує більше 2000 років. Спочатку ці собаки виховувалися для захисту отар овець від вовків, а також захисту людини від непроханих гостей - людей або хижаків.

характеристика алабая

Для середньоазіатської вівчарки характерні такі риси:

 • помірна агресія;
 • попереджувальна реакція;
 • сильно розвинений територіальний інстинкт.

Зовнішній вигляд алабая викликає повагу - цедосить потужна, сильна, висока собака (в холці від 60 см) з масивною головою і короткою об'ємної мордою. Забарвлення можуть бути різні - білі, чорні, сірі, руді, підпалі. Вуха і хвіст найчастіше купіруют в перші дні життя цуценя.

дресирування алабая

Собака алабай досить норовлива, незалежна,спокійна, волелюбна. Однак при правильному вихованні вона буде підкорятися ватажкові зграї і стане відмінним компаньйоном його сім'ї і дітям. Саме тому потрібно належну увагу приділяти дресируванню, яка для алабая зазвичай починатися в 6-місячному віці, і до 9 місяців щеня вже повинен відчувати в вас лідера, вміти носити намордник і знати наступні команди:

 • заборона «не можна»;
 • рух «поруч»;
 • «Місце»;
 • "до мене";
 • «Стояти».

Собака повинна спокійно ставитися до того, що виберете її миску, перекладаєте їжу і т.п. Цілеспрямовано і послідовно домагайтеся звання ватажка зграї, лідера за допомогою команд, інтонацій, дій. Ви зобов'язані закласти правильну поведінку собаки, поки ще вона є щеням.

Догляд за алабай

Найкраще середньоазіатська вівчарка відчуваєсебе на вулиці, але також може звикнути і до життя в будинку. Не рекомендується утримувати собаку породи алабай в квартирі, їй буде недостатньо вільного простору і це може негативно позначитися на її характері.

Найчастіше багато господарів будують спеціальний вольєрдля алабая. Собака прекрасно почуває себе на вулиці, маючи при цьому будку для сну і навіс від спеки. Не забувайте про вигул: навіть живучи в вольєрі, алабай необхідно розминатися, відчувати фізичне навантаження.

Собаки цієї породи не вимагають великого відходу, їхшерсть стійка до бруду і виглядає добре навіть після тривалих прогулянок по лісі. Сильна линька припадає на весну, за бажанням ви можете розчісувати собаку на вулиці, видаляючи шерсть. Чистіть собаці вуха, особливо, якщо є ознаки інфекції, не забувайте при необхідності підстригати кігті.

Статевої зрілості алабай досягає в 6-8 місяців,проте першу в'язку слід проводити не раніше 18 місяців, або третьої тічки, а у кобеля не раніше 24 місяців. На 9-14 день тічки можна починати в'язку алабаїв. Розрізняють ручну і вільну в'язку. Вільна в'язка можлива, якщо тварини не проявляють один до одного явної агресії і мають вже досвід в подібних справах. При ручному в'язанні господар допомагає своєму собаці, заспокоюючи її, притримуючи однією рукою за живіт. У випадках агресії можна надіти намордник.

Алабай - здорова порода, хвороби рідко долаютьїї. Але є ймовірність виникнення дисплазії кульшового та ліктьового суглоба, тому уважно поставтеся до їжі собаки, вона повинна бути повна кальцію, особливо у цуценят.

Чим годувати алабая?

Спочатку визначте спосіб годування: або повністю натуральна їжа, або тільки сухий корм. Не змішуйте обидва способи харчування!

Годування алабая натуральною їжею повинно включати в себе:

 • нежирне м'ясо (яловичина, телятина);
 • частково субпродукти;
 • каші рисові, вівсяні, гречані;
 • недоліки алабая

 • овочі.

Годувати собаку слід двічі на день, порціями пропорційними вазі собаки, не забувайте про достатню кількість чистої питної води!

Недоліки алабая випливають з його гідності -сили і захисного інстинкту. Ніколи не забувайте, що перед вами собака, яка може задушити вовка, а через брак його - іншу собаку. Дуже уважно ставитеся до виховання алабая, ви повинні чітко аналізувати ситуацію і коректувати поведінку собаки в ній - хвалити, забороняти або давати свободу. Ви повинні займатися дресируванням собаки і завжди відчувати взаєморозуміння зі своєю вівчаркою. Тільки в такому випадку вона стане вам найвірнішим другом і безстрашним захисником вашої родини!