московський дракон

Декоративну породу собак московський драконвивели не так давно. Її предками стали аборигенні собаки Москви. Давно відомо, що у відносно замкнутому співтоваристві тварин можна легко виділити характерні фенотип, тобто відбувається формування примітивних пра-порід. Це легко побачити на прикладі бездомних собак, які мешкають в певному регіоні.

Історія породи

Історія цієї породи бере початок в 1988 році. Зоо-інженер за освітою і кінолог за покликанням Зоя Костина на вулиці підібрала маленького бездомного щеняти. З тваринного коричневого забарвлення зросла симпатична собачка Карі з незвичайним типом вовняного покриву. Шерсть була жорсткою і рідкісною, на голові майорів чубчик, а вуса і борідка робили її схожою на інших собак відомих порід. Коли Карі підросла, її схрестили з псом мікрон соболиного забарвлення аналогічного типу. Його також підібрали на вулиці. Результатом в'язки стали чотири крихітних цуценя різних забарвлень: чорно-подпалого, рудого, палевого і вовчого. Костина це дуже зацікавило, і вона вирішила закріпити породу, схрестивши Мікрон і Лікою - сукою аналогічного типу палевого окраса. Народжений Крош вийшов копією Мікрон. Однак подальші в'язки розчаровували кінологів, тому що фенотип був відсутній. Тільки в 1994 році вдалося закріпити результат, а в 1998 році прийшов час заявити про нову породу.

На підставі стандарту, розробленого З. Костина, Л. Іванової та Н. Карпишевой, породу московський дракон спочатку занесли в IX групу, а пізніше перевели в V, де представлені примітивні породи. Однак до сих пір FCI дану породу не визнала.

опис породи

Московські дракони є невеликими собаками,володіють особливостями вовняного покриву. Всі тварини мають характерну сорочку: рідкісна ость, гребінь, борідка, негусті вуса. Представники породи можуть мати короткий і довгий підшерсток, а забарвлення московського дракона допускається будь-який, крім плямистого. Поки існують описи тварин тільки з рудим, соболиним, коричневим, підпаливши, чорним, чепрачного, блакитним і вовчим забарвленнями.

Характер у московських драконів поступливий, але доіншим собакам вони часто проявляють агресію. Однак, незважаючи на це, дракони уживаються з вовкодавами, хортами, вівчарками, пуделями і навіть кроликами, і кішками. Вони розумні, легко навчаються, віддані і грайливі. Характер цуценят московського дракона необхідно коригувати з перших днів, інакше собака виросте неслухняною. У вихованні московського дракона повинні брати участь всі члени сім'ї, тому що найменша слабкість - і собака відчуває себе господарем будинку.

догляд

Дракони мають дворове походження, томуособливих вимог в їх утриманні немає. Щоденний догляд за московським драконом зводиться до вигулу і годівлі. Шерстяний покрив досить жорсткий, тому немає необхідності щодня

порода московський дракон

розчісувати тварина. Досить 2-3 рази в тиждень пройтися по шерсті гребенем. Годування собаки теж не складає труднощів - московські дракони практично всеїдні, їжі не перебирають. </ P>

Якщо у вас виникне бажання навчити собаку накурсах ОКД, то це цілком реально. Московські дракони нарівні з великими собаками здатні виконувати поставлені дресирувальником завдання. Перешкодою можуть стати тільки високі бар'єри.

На окрему увагу заслуговує здоров'я цихсобак. Ніякі хвороби московським драконам не страшні, адже довгий час їх предки вчилися виживати на міських вулицях, де умови не самі комфортні та безпечні.